Gå til innhold

Hehe, når vi er inne på gud og jesus.....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det ikke litt morsomt å tenke på at vi feirer jul fordi en liten tøs engang i tiden ikke klarte å styre seg og fikk seg pikk hos en random dud, ble gravid, å fikk panikk for at hennes mann Josef skulle steine henne ihjel, så hun skyldte på at en hellig ånd hadde befruktet henne!?:D

 

Å dumme dumme Josef TROR henne?? *himle med øynene* Noen er altså så lettlurt......

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, himle med øynene over Josef, du.... Men det er vel et par til siden den gang som har gått på historien. Helt utrolig.

 

 

En mor i klassen til min sinn var oppgitt over at vi "lurte" ungene til å tro på nissen. Hun syntes heller vi burde fortelle som de sanne idolene;Gud og Jesus.... Nei, takke seg til julenissen!

Skrevet

HAHAHAHA!!!:D *lyden av HI som falt i gulvet av latter* :D

Skrevet

Stakkars HI----slo du deg hardt?

Skrevet

Synd at Jesus ble født om sommern da;P

Skrevet

Neida, slapp av det gikk braaa!:D

Ja at han ble født på sommern gjør jo situasjonen enda mer kjinky!;D

Skrevet

Slapp nå bare av. Jesus er vant til mobbing, Han.

 

Han tilgir dere, for dere aner ikke hva dere gjør, små barn.

Skrevet

Men det gjør du, GAMLE KJÆRRING!?;D Skjønner at man må ha ett bra patetisk liv når man må tviholde på en eventyrfigur som mest sannsynlig ble oppfunne på samme måte som Hobbiten i ringenes herre.... GUUUD så trist!;)

Skrevet

Nei nå får jeg lyst til å forsvare Josef!

 

Dette med at Jesus ikke skulle være hans sønn var neppe noe tema i Josefs levetid, altså neppe noe Maria innbilte HAM.

 

Det er i ettertid (etter Jesu død) at noen ville gjøre ham til selve gudens sønn, og derved selv en slags underordnet gud.

 

Noen tiår etter det igjen, når Josef var vel i graven, begynte man (Johannes, Markus etc) å skape fiksjonen om jomfrufødsel også for Jesus. Han var ikke den første man brukte dette litterære grepet om.

 

Noen hundre år senere gikk Kirken enda lenger og bestemte at Jesus ikke bare var sønn av guden, han VAR guden. "Den eneste ene" hadde i 30 år levd et dobbeltliv, samtidig hadde han vært gud-i-himmelen og gud-jesus-på-jorda.

 

Men så lenge Josef levde, satte nok hverken Maria, Josef eller andre noe spørsmål ved farskapet.

Skrevet

Jaja. Den som dauer, den får se...

Skrevet

Det finnes noe som heter respekt for andre menneskers tro, og det syns jeg du utviser svært lite av. Tror selv ikke på noen gudommelighet, men jeg respekterer at andre gjør det.

Å svare som du gjør sier meg at du er like moden som en 11-12 åring.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...