LilleKnott Skrevet 5. januar 2010 #1 Skrevet 5. januar 2010 Har kjøpt lamme/saue skinn, men kjøpte ikke med spesialvaskemiddel. Ikke er det med noen vaskeanvisning heller. Noen som har erfaring med vask av sånne skinn? Tenkte kanskje jeg skulle prøve 30 grader og litt milo?? Redd for å ødelegge det også.
Tremo Skrevet 5. januar 2010 #2 Skrevet 5. januar 2010 Om du har kjøpt nytt, så ville jeg ikke vasket det i det hele tatt. Jeg måtte vaske en av mine skinn en gang, og det ble ikke like mykt i skinnet, selv med spesialvaskemiddel, så Milo ville jeg iallfall ikke brukt. Det beste er bare å lufte dem litt iblant, og evnt tørke av med klut om det skulle komme noe gris på det.
Gjest Skrevet 5. januar 2010 #3 Skrevet 5. januar 2010 Jeg satset og vasket det på ullvask 30 grader med Milo. Gikk helt supert det, er like fint som før.
Gjest Skrevet 5. januar 2010 #4 Skrevet 5. januar 2010 Men husk at det ikke må være for heftig sentrifugering på, det er det som ødelegger. Men hvis du tar den som heter 30 ullvask er det lavere sentrifugering, da går det fint.
Lilleleen Skrevet 5. januar 2010 #5 Skrevet 5. januar 2010 Jeg har vasket mitt på ullprogram. Jeg kjøpte spesialshampo, men venninnen min bruker milo. Hun sier at milo går helt fint. Men husk å børst det med en metalkam etterpå. Mitt ble ihvertfall like mykt da.
LilleKnott Skrevet 5. januar 2010 Forfatter #6 Skrevet 5. januar 2010 Tusen takk for tips:) Vil gjerne vaske det, så jeg prøver jeg. Med milo og kald ullvask, så får vi se.
Gjest Skrevet 6. januar 2010 #7 Skrevet 6. januar 2010 Ett veldig godt tips til... Kjøp en kardebørsrte. Eller en kattebørste om du vil, da får du ut eventuelle floker. Pleier å vaske mitt på 30 frader med Milo vask og milo siste skull. Blir helt flotte. Milo har i seg lanolin og er helt klart godt nok!. Gre opp teppet nåe det er tørt. Pga lanolinet trenger du ikke å vaske deet så ofte. bare lufte, eller fryse. Legg teppet i fryseren over natten. Dette bevarer også skinnet mye bedre. En pelskåpe legges i frysere hele sommeren ellers snøss de. Lurt å tenke på. Trenger litt kulde innimellom og!
Anabelle2010 har født! Skrevet 6. januar 2010 #8 Skrevet 6. januar 2010 Har vasket mitt skinn med milo flere ganger siden jeg har to barn, snart tre, som har brukt det. Men jeg har aldri børstet det... det skal jeg jammen prøve nå! Takk for tipset!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå