klar for 3? Skrevet 5. januar 2010 #1 Skrevet 5. januar 2010 Noen gode tips til hvordan vi kan gjøre tilvending til stor seng enklest mulig. Fjerner dere bare den gamle sengen, setter opp ny og sier "her skal du sove" eller tar dere det mer gradvis?
Timothy`s moster med 2 prinser Skrevet 5. januar 2010 #2 Skrevet 5. januar 2010 Vi flytta OG bytta til stor seng samtidig vi, for 1 mnd siden. Men nå er jo gutten vår 4 år da, så på høy tid å krype ut av sprinkelsenga;) Pluss at vi hadde jo fortalt han om at når vi flyttet skulle han få ny, stor seng. Det gikk så fint som bare det, han synes det er kjempekult å ha voksenseng! Sov som en stein fra dag1. Hvor gammel er poden/podinen din? Kanskje noe kult, nytt sengetøy kan hjelpe? Om han/hun er gammel nok til å sette pris på det?!
The Bad Gal Skrevet 5. januar 2010 #3 Skrevet 5. januar 2010 Vi bare satte inn den nye senga, viste den til henne, og skrøt av hvor fin den var og så kult at hun skulle sove i storseng. En halvtime etterpå sov hun søtt i sin nye seng(var dødstrøtt da hun la seg,det hjalp sikkert) og det har aldri vært noen problemer! (og vi har ei som er viljesterk og sta som et gammelt esel.) Hun fylte nylig 2 år og er i verste trassen, men det gikk overraskende bra! Er bare å prøve seg fram, blir det krise får dere bare bytte tilbake og prøve igjen senere:-) Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå