Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #1 Skrevet 4. januar 2010 Kan vi plassere senga til barna under ved vinduet? Det blir jo mulig litt trekk. Men det andre alternativet er å ha hyller under vinduet, evt kommode. Men da er jeg redd for at de skal klatre opp og ramle ut vinduet. Bor i 3 etg, med relativt nye vindu og med slik sikkerehetslås. Men om sommeren er vinduet ofte oppe, og er livredd for at de skal ramle ut. Barna er under 3 år.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #2 Skrevet 4. januar 2010 Barnesikring... Hvilke type vindu er det?? Om det er en slik dere kan vippe innover øverst, så bruker du bare den delen. Å så har du barnesikring. Det burde alle ha, selv om man bor lavt nede også. For et fall på 1-2 meter kan være minst like skummelt som et fall høyre opp fra.. For en unge kan da klatre fra senga like godt som dem kan klatre fra en kommode. Eller du kan ta bort knottene på komoden, så barnet ikke har noe å trø på. Du kan jo også spikre på en plate forran viduet, sånn ca halvt oppover. Evt av pleksiglass, der dere lager hull ved handtakene, så dere får til å åpne vinduet.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #3 Skrevet 4. januar 2010 Det er vindu som kun kan åpnes nederst ... Kommoden som ertenkt er Malmkommode så ingen håndtak. Men hvilken barnesikkring tenker du på? Gjerne kom med tips. Hi
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #4 Skrevet 4. januar 2010 Finns mange forkjellige.. På If-forsikringselskap har dem masse utvalg av dette.. Ellers så kan du spørre på slik barneutstyrbutikker. Eller finne noe på internett:) http://www.tryggogsikker.no/nettbutikk/home.php?cat=359&gclid=CMCqjNGBi58CFQk13godZzctNA Slik vinduslås som på linken under, er jo helt supert da:) Enkelt å montere:) http://www.if-sikkerhet.no/home.php?cat=365
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå