Lirgen Skrevet 4. januar 2010 #1 Skrevet 4. januar 2010 Da har vi vert på vår første sv.skap.kontroll :-) Må si jeg synes det var kjempekoslig,men fikk liksom ikke tid til og sette meg ned og spørr spørsmål,men det var kjempehyggelige mennesker som både tok blodprøver av meg og fastlegen min var kjempestrålende og i supert humør og tok en gyn.undersøkelse :-) Men hun satt terminen min til 22 juli... altså er jeg 11+6 idag, men jeg mener fortsatt at jeg fortsatt kun er 11+4 ;-) Er litt sta føler jeg på di to dagene... Men må inrømme at jeg slappet mye mer av nå og gidder ikke stresse mer med noe UL mas... babyen har det fint og vokser :-) Er ikke tvil i at jeg er gravid, såg filmen englenes by igår og fikk meg verdens første hormonelle utbrudd...hylskreik og hiksta 5 minutter før jeg visste det kom til og bli trist, gråt så tårene spruta og jeg fikk problemer med og puste, sambo klarte ikke og holde seg og måtte selfølgelig få det latterkicket av meg! han har ALDRI sett meg gråte før.. så tror det var litt sjokkerende at det ble sånn, skulle trodd det var min mor som hadde gått bort med tanke på hvor mye jeg gråt og hiksta og må si at jeg aldri har reagert sånn før noen gang og det er skummelt og få en følelse jeg ikke klarer og kontrollere! Ellers så har vi begynt nedpakkingen, og pakker ned kjøkkenutstyret for fullt idag :-) Skal bli veldig godt men allikavel trist og flytte herifra siden det er en kjempefin plass og bo dette, men familie og venner er viktigere akkorat nå! Hvordan har deres mandag vert så langt? :-)
<3guttemamma<3 Skrevet 4. januar 2010 #2 Skrevet 4. januar 2010 Hei! Var samboeren din med på sv.skap.kontrollen? Jeg vet enda ikke om jeg kommer til å ta med meg min.. Føler at det ikke er helt nødvendig. Men vi får se... Har du vært på tidlig UL? Jeg har vært på 2, begge to med henvisning fra lege, hatt noen blødninger å tjafs, men det så bra ut begge gangene. Så det blir ingen flere UL på meg:) Hvor skal du flytte? Bor ikke du i Ålesund nå? Vi snøver vel snart inne alle mann på sunnmøre:)
Lirgen Skrevet 4. januar 2010 Forfatter #3 Skrevet 4. januar 2010 Samboer var med idag ,satt og holdt meg i handa under blodprøvetakingen og skrøyt av seg og hva han hadde klart og produsere inni magen min :-) Alle synes han er helt bedårendes og synes det var artig og se en mann som er lika gira i sv.skapet som jenta ! Di fikk lagt inn noen personalopplysninger om han da,fødsel og personnr,navn eventuelle sykdommer i familien. Var på ul i uke 6 og uke 7 blir det vel om jeg husker rett, men den første timen var for å sjekke om jeg hadde cyster på eggstokkene og 2 ul var for å bekrefte at der va et levedyktig foster der siden ved 1 ul såg vi bare fostersekk.. Litt innvikla skriving her,men la gå! Vi skal flytte til Ålesund nå ja, er født og oppvokst i Ålesund,men bodd siste 1 1/2 året 1 mil utenfor Drammen. Kom hjem fra Ålesund igår etter og ha vert der hele jul og romjula, så kan ikke si jeg gleder meg til å komme tilbake til snøen. Men gleder meg til og komme hjem til der jeg kjenner alt og alle og har familie rundt meg :-) Hvor langt er du på vei nå Topsecret86<3GRAVID<3 ? blir du og se på bim treffene etterhvert?
elfrida84 Skrevet 4. januar 2010 #4 Skrevet 4. januar 2010 Så gøy med første svangerskapskontroll, heldig du er som er ferdig med det allerede! Er bare 7+2 på vei jeg...sukk** Min mann skal kjøre meg på min første kontroll, men tror jeg har lyst til å være alene med legen. Burde jeg kanskje ha han med inn...? Har akkurat gjennomført nattevaktshelg på Ullevål og er så sliten at jeg ser i kryss. Burde jeg sykemelde meg fra nattevakter og heller gå dag + kveld fremover?? Har to kollegaer som har spontanabortert et par ganger hver og de går i nattstilling. Ellers er jeg i superform, har verken kvalme eller andre plager så langt! Hurrraaaaaaaa vi er graviiiideeee!!!
Lirgen Skrevet 4. januar 2010 Forfatter #5 Skrevet 4. januar 2010 Ja var artig med den første da jeg fikk med endel informasjonsbøker og blad :-) Tiden går ufattelig fort, jeg aner ikke hvor di siste ukene ble av.. Du skal selfølgelig gjøre akkorat det du føler er rett om du vil vere alene med legen så drar du alene,alle mennesker er individuelle. Eneste rådet jeg har til deg er og virkelig lytte til kroppen,er kroppen din sliten så må du sove og slappe av. Godt og høre at du ellers er i superform. men jeg ville bare stolt på mitt eget instinkt, kroppen bruker og si ifra når det er nok :-) Lykke til uansett hva du velger :-)
<3guttemamma<3 Skrevet 4. januar 2010 #6 Skrevet 4. januar 2010 Sambo gleder seg vanvittig til å bli pappa, så han bør vel bare få tilbudet om å være med;) Gleder meg til å dra på første kontroll, få litt informasjon og sånn:) Sjønner at du vil flytte tilbake til Ålesund, det er en vakker by. Har selv bodd der, men jeg trives bedre litt på landet;) Bor i Sykkylven jeg nå. I dag er jeg 9+1 på vei, å gud hjelpe meg så fort tiden har gått. Bare 3 uker igjen så er jeg 3 måneder på vei.. Sykt å tenke på! Vet ikke om jeg blir å se på bim treffene enda. I allfall ikke med det første tror jeg. Men man skal aldri si aldri. Hadde jo vært gøy å treffe noen i samme situasjon. Har ingen venner som er gravide nå heller. Så vidt meg bekjent:p
Lirgen Skrevet 4. januar 2010 Forfatter #7 Skrevet 4. januar 2010 Jeg fikk inntrykk av at sambo får litt mer tilknytting og får muligheten til og selv spørr om diverse spørsmål kanskje vi jenter ikke tenker på i det hele tatt. gi han iallefall tilbudet :-) Ålesund er en vakker by når det er fint vær og sommer :-) jeg er oppvokst på Ellingsøy ,men blir jo ikke boende midt i byen nå heller,alltid vert en litt landelig jente,så blir nok på Sula vi blir boende :-) Har 2 hunder som trenger litt frisk luft og fjellturer så da er det greit og bo litt mer landlig men allikavel sentralt! Vi skal prøve og få til en visning på et hus vi har sett der oppe så det er lov og krysse fingrene og håpe at vi liker det så godt at vi får lagt inn et bud. Ser iallefall lovende ut på bilde ! Håper og se deg der,jeg har ingen gravide venniner,men vet om noen "bekjente" som er gravid. Så jeg håper du kommer engang! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå