Gå til innhold

Hva er "vedvarende feber"?


Anbefalte innlegg

Gjest splætt
Skrevet

Nå er småen på 5. dagen med 39-40 i feber. Kaster opp iblant, men det er antakelig fordi det eneste han spiser er søtsaker (is o.l), og jeg skjønner jo hvorfor det skjærer seg... Tips til litt saltmat som kan friste en tynn og syk liten skrott mottas med takk.

 

Tenkte å ringe legen i morra, men hva kan jeg forvente der? "Ring igjen om det ikke er bedre om tre dager", eller full sjekk?

 

2 år, forresten.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville ringt uansett jeg. Hvordan er allmentilstanden? Tisser han?

 

Bland farris og eplejuice, det binder magen. Her i huset spiser de Ritzkjeks også. Eller litt chips

Skrevet

ved feber over 3 dager (feber over 39.5) så skal lege kontaktes. Så ring lege i morra du, kan hende du får beskjed om å se an allmenntilstanden, urin, utslett etc... Men ring hvertfall og hør, det er etter "boka" :)

 

Prøv med saltstenger... funket alltid på meg og brodern da vi var små.

 

God bedring.

Gjest splætt
Skrevet

Takk for svar - nå ligger han og "uler" i hele natt også. Ikke direkte skriker eller gråter, bare lager konstant lyd. Roer seg en liten stund når han får vann, så er det på'n igjen. Så vi ringer straks de åpner tenker jeg;)

 

Ritzkjeks og saltstenger skal prøves!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...