Ajam Skrevet 27. desember 2009 #1 Skrevet 27. desember 2009 .. til å matte fuglene ute. Både store og små. Se har ingen mulighet til å finne mat under all denne snøen, og mange vil sulte ihjel om vi ikke setter ut mat til dem. Fortsatt god jul!
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 27. desember 2009 #2 Skrevet 27. desember 2009 om jeg setter ut mat så sitter det 40 katter (min inkludert) og venter på at fuglene skal komme og bli kattemat. det er jo mer humant å bli spist en å sulte igjel, men det byr meg litt i mot alikevel
Gjest Skrevet 27. desember 2009 #3 Skrevet 27. desember 2009 Det er fint når vinteren rydder unna litt småfugl slik at det blir redeplass til trekkfuglene når de kommer hjem. Pleier ikke fulgeeksperter å si noe sånt samtidig som de råder folk til å ikke mate fuglene?
Gjest sug lut Skrevet 27. desember 2009 #4 Skrevet 27. desember 2009 Jeg tror det er altfor mye putesying under armene på disse fuglene,de lærer ikke å sette pris på maten når det er slik at det faktisk er deres marked, de kan velge og vrake, tydeligvis. Tror ikke at de ikke er det aller minste truet av noe, siden de glatt overser både meiseboller og frø unntatt sånn en gang pr uke, når en hakkespett, ei skjære og en liten kjøttmeis nedlater seg til å besøke mine omsorgsfullt uthengte foringsrør. Og her har det vært mat jevnt siden oktober, faktisk, og etter nyhetens interesse gikk over, er det tydelig at de foretrekker andre enn meg.
Patetica fåkksi Skrevet 27. desember 2009 #5 Skrevet 27. desember 2009 Det er nok ikke meisebollene det står på, lut. Vi hadde forresten alltid katt i fuglehuset som pappa ordna hver vinter. Her har vi ikke kjøttmeiser og denslags, vi har grønne papegøyer!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå