januarbaby+maibaby Skrevet 17. desember 2009 #1 Skrevet 17. desember 2009 Vi har alltid hatt bilsetet til jenta på snart 2 bakovervendt. men nå må hun krumme beina så mye når hun sitter slik. Noen råd hva vi kan gjøre? Er det flere som kjører med setene forovervent?
Gjest Sekretøsa Skrevet 17. desember 2009 #2 Skrevet 17. desember 2009 Minsten på 2 sitter forovervendt, ja. Men med vintersko er det jaggu trangt da også!
Neijasså... Skrevet 17. desember 2009 #3 Skrevet 17. desember 2009 Hun bør ikke snus forovervendt før hun er (helst 4 år). Snart to er uansett alt for tidlig. Se f.eks. videoer og informasjon på denne flotte siden: http://www.sikringavbarnibil.blogspot.com/ Her kan du f.eks. se sammenlikning av testdukker i framovervendte og bakovervendte stoler i samme frontkollisjon, og tro meg - du vil ikke at ditt barn skal være den forovervendte dukken... Hvilket sete har dere? Det er noen seter som kan monteres lenger ute slik at barnet får bedre plass. Det er heller ikke farlig for barnet å sitte med krummede bein i bilen, vi voksne sitter heller ikke med strake bein.
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 17. desember 2009 #4 Skrevet 17. desember 2009 http://sikringavbarnibil.blogspot.com/2007/09/byde-ben-er-ikke-farlig.html Her sitter 4 åringen fortsatt bakovervendt. Barna bør sitte bakovervendt til de er minst 4 år!
Mrs. Bouquet Skrevet 17. desember 2009 #5 Skrevet 17. desember 2009 De sitter med beina krøllet, jenta mi på 103 cm sitter ganske så krøllet i bilen, men jeg har henne bakovervendt så lenge hun ikke er plagd med det, hun blir 3 år. En 2 åringen hadde jeg ikke snudd med mindre hun spydde pga. bilsyke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå