Mammapudding Skrevet 15. desember 2009 #1 Skrevet 15. desember 2009 Og hvorfor? Hvordan gikk det? Vi samsover fortsatt med Leah (2 år 4 mnd) og vi sover godt alle 3:) Nå har hun fått eget rom, det har vi ikke hatt før så samsoving har vært nødvendig..nå er det jo ikke det lenger..så tenkte å prøve å la henne sove på eget rom i løpet av jula. Men egentlig så har jeg ikke lyst til å sove uten henne, hehe:) Tenker at vi prøver, og om hun ikke vil så får hun sove sammen med oss enda en stund. Hvor lenge samsov dere? Noen som samsov lenger enn oss?
solstråle69 Skrevet 15. desember 2009 #2 Skrevet 15. desember 2009 Kremt..... Dette tør jeg nesten ikke si til noen, men snuppa og jeg er mye alene - så vi samsover fortsatt. Hun er 4 år.... :-)
Mammapudding Skrevet 15. desember 2009 Forfatter #3 Skrevet 15. desember 2009 Å takk og lov, hehe Da er det i alle fall noen som er "værre" enn oss da
solstråle69 Skrevet 15. desember 2009 #4 Skrevet 15. desember 2009 Hi, hi! Det er jo så koooooooseliiiiig! :-)
Mammaaaaaa Skrevet 15. desember 2009 #5 Skrevet 15. desember 2009 Samsov med eldste til han var ca 2 år og 8 mnd. Då fekk han ny seng og eget rom og ville sove der, men han kjem fortsatt oppi senga om morgen, og ein sjelden gong om natta. Fyste nettene gjekk greitt, men så trur eg han heller ville sove med oss igjen, for han blei litt grinete om kvelden når han la seg. 2,5 åringen sovner ofte i senga vår, men og i si egen seng, men då kjem han inn i 1-2 tida om natta, så sover med han mesteparten av natta. Synst det er kjempekos med samsoving!
Mammaaaaaa Skrevet 15. desember 2009 #6 Skrevet 15. desember 2009 Når eg og ungene er åleine heime legger eg begge gutta i senga mi og lar dei sove der heile natta
Mammapudding Skrevet 15. desember 2009 Forfatter #7 Skrevet 15. desember 2009 Ja, det er jo kjempekoselig:) Jeg er også redd for at jeg blir å sove sykt dårlig med henne på et annet rom, er redd jeg ikke skal høre henne osv..Har helt siden hun fikk rommet vært planen at vi skulle prøve å la henne sove der i jula, men gruer meg sånn at jeg prøver å finne på gode grunner til å utsette det litt til, hihi:) Nei vi får se, er jo ikke sååå ille om vi samsover til hun blir 3 vel
Mammaaaaaa Skrevet 15. desember 2009 #8 Skrevet 15. desember 2009 Næææsj er ikkje sååå ille! Hadde det sånn og når eldste fekk eget rom. Rommet var rett ved sia av vårt, men var livredd han skulle våkne og ikkje finne oss eller me ikkje skulle høre han, pluss mange andre bekymringer. Men det gikk over! Det var verre for meg enn for han trur eg! Men kanskje ikkje jula er rette tidspunkt å la ho sove på rommet sitt? Altså det blir jo kanskje litt stress og styr med jula frå før av? (hjelper deg med å finne gode grunner å utsette det på hehe )
Vålerenga12 m/ 3 små Skrevet 15. desember 2009 #9 Skrevet 15. desember 2009 Helt til han ble 2år - fast. Så flyttet jeg inn med samboeren og vi ville ha senga for oss selv. Lot han bli vant til å sove i sin egen seng. Forøvrig var ikke jeg så flink til å overholde det, fordi jeg savnet å holde rundt/holde i hånden til lille barnet mitt - så han fikk sove i senga... =) Han er 4år og han sover fortsatt i sengen vår, ikke hver natt - men når vi vil. Nå har han sovet der i 3uker, fordi vi mangler barnesikring på vinduene.. (Nettopp flyttet inn i et nytt hus ) ) Greit å vente til det er på plass før han skal sove i sin egen seng igjen.. Etter jul blir det litt strengere, for å gjøre oss alle vant til at det skal komme en baby i april. =) Men, må også si at det er JEG som ikke klarer å sove ordentlig uten han i sengen. Daniel bryr seg ikke om hvor han sover og sover like godt overalt. Eneste er at han våkner en time før i sin egen seng - men kommer da inn og sover siste timen i vår seng.... =)
erteposen + 4 Skrevet 15. desember 2009 #10 Skrevet 15. desember 2009 Vi har hatt de hos oss til de var mellom 1-2 år. De startet i egen seng på vårt rom, og kom over i løpet av natta. Vi sov også godt, men overgangen til eget rom var de virkelig klar for. Når jeg og gutta er alene hjemme, og i perioder er vi masse det, så sover alle sammen inne hos meg. Også skolegutten kommer tassende.
Mammapudding Skrevet 16. desember 2009 Forfatter #11 Skrevet 16. desember 2009 Høres kjempekoselig ut erteposen Kommer ikke til å være streng på at hun skal sove i sin egen seng, vi skal prøve..tenkte at jeg skulle sove sammen med henne på hennes rom første natta, så får vi se:) Men hun er hjertelig velkommen i vår seng. Venter til 25.des i alle fall..julaften vil jeg gjerne våkne med henne i senga:) Hun går aldri ut av senga, har ikke hent en eneste gang enda, så hun kommer neppe tuslende om hun sover i egen seng, må nok gå inn å hente henne..og gåing om natta er ikke noe jeg ser fram til Som dere ser så er det jo maaaange gode grunner til å utsette det litt til
Mammapudding Skrevet 16. desember 2009 Forfatter #12 Skrevet 16. desember 2009 Tror du har heeeelt rett Mama til turbonissene+mainisse....mulig vi må utsette det til over nyttår
Mammapudding Skrevet 16. desember 2009 Forfatter #13 Skrevet 16. desember 2009 Vålerenga12&Daniel+BIM: 20.04 : Jeg tror nok det kommer til å være meg som får det værst ja, kan ikke forestille meg at jeg kommer til å sove godt når jeg ikke kan høre pusten hennes og passe på at dyna er på osv..Det kommer til å bli hardt for mamma om hun faktisk vil sove på eget rom da
Expat Skrevet 16. desember 2009 #14 Skrevet 16. desember 2009 Vår er 4 1/2 og tilbringer mye tid på natt i vår seng, selv om vi forsøker å redusere det... Så da koser vi oss alle fire. Hun har imidlertid BEGYNT natten i sin egen i mange år allerede. Ender bare opp hos oss... og så ramler pappan ut og går på gjesterommet haha.
Gjest Skrevet 16. desember 2009 #15 Skrevet 16. desember 2009 Vi samsover når det er behov for det. Mini på 4 mnd tar vi opp i senga hver natt i 3-tiden og storesøster på 2,5 kommer oppi med jevne mellomrom, det merker vi nesten ikke;) Begge har egen rom og legger seg der, men med 2 små barn er vi såpass slitne at vi må bare gjøre det som funker på natta. Sover gjør vi jo uansett(det hadde vi sikkert gjort stående slik det er nå). Her i huset er det bare koselig:)
Mammapudding Skrevet 16. desember 2009 Forfatter #16 Skrevet 16. desember 2009 Enig Purr, man må bare gjøre det man må for å få sove:) Sånn tenker jeg også, foretrekker å sove med henne i vår seng framfor å løpe til og fra hennes rom om natta..Men har jo ikke prøvd det enda da, så for alt jeg vet så begynner hun å sove fra 20-8 når hun får egen seng og eget rom, haha Jo mer jeg tenker på å ha henne på eget rom, jo fler problemer ser jeg..knis:) Er ikke snakk om å tenke på om LEAH er klar for eget rom, nei nei..må tenke på om MAMMA er klar Expat: Haha Her i huset er det jeg som ligger å vipper ytterst på kanten av senga de fleste netter, men likevel klager pappan på at han har dårlig plass Likevel vil vi begge ha henne der om natta, rare rare mennesker Men jeg føler at jeg sover veldig godt med henne der, for når jeg sover slapper jeg helt av, vet jo at hun er rett ved siden av meg og at jeg hører henne om hun våkner
Ugl@ Skrevet 16. desember 2009 #17 Skrevet 16. desember 2009 Samsov med eldstemann til han var 4år, men var da alene med ham. De to minste kommer inn til oss på morgenen hvis de våkner før oss, og på natta hvis de våkner en skjelden gang, men de har sovet i sine egne senger primært siden de var ca 6-9mnd gamle, først på vårt rom, så på eget rom fra ca 1- 1 1/2års alderen.
Ugl@ Skrevet 16. desember 2009 #18 Skrevet 16. desember 2009 Kan legge til at de to minste er 2 1/2år og 4år, jeg jager ikke 4åringen på eget rom hvis hun kommer tuslende på natta og vil sove sammen med oss, ikke hun minste heller, så det hender det er MEEEEGET fullt i senga vår, med to voksne og 2 små i 1.50seng..hehe....men sover godt alle mann på et vis lell. Men heldigvis ikke hver natt, da tror jeg det hadde gått hardt utover ryggene våre, i hvertfall oss voksne.
Mammapudding Skrevet 16. desember 2009 Forfatter #19 Skrevet 16. desember 2009 Hehe, ja det hørtes trangt ut Vi har 1.80 seng som vi 3 pluss katta deler, og av og til lurer jeg på hvordan en sånn liten kropp kan ta sånn stor plass
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå