Anonym bruker Skrevet 12. desember 2009 #1 Skrevet 12. desember 2009 Jeg er så sliten og lei av mannen min. Han er veldig vanskelig og slitsom og vi har hatt det vanskelig i lang tid. Tenker ofte på å skille meg, og greie meg selv. Vi har et barn sammen på 7 år. Men jeg går på attføring, og har ingen jobb. Har bare attføringspengene. Jeg håper å komme i jobb etterhvert, men vet ikke hvor lang tid det vil ta. Vil jeg greie meg økonomisk alene, noen som har erfaring med det?
Anonym bruker Skrevet 12. desember 2009 #2 Skrevet 12. desember 2009 Gå inn på dinbaby.com og aleneforeldre-forumet Der er det en tråd som blir holdt oppe.. Men ja, jeg tipper du vil klare deg bra, har vært i samme situasjon selv, (både med mann og attføring) og fant ut at jeg ville kommet "godt" ut av det.. Overgangsstønad, dobbel barnetrygd, barnebidrag.. Sjekk dinbaby.com som sagt. Og lykke til:)
Anonym bruker Skrevet 12. desember 2009 #3 Skrevet 12. desember 2009 Jada, jeg levde kun på stønader fra nav et års tid før jeg begynte å jobbe. Eide hus og betalte en del på lån, men det gikk fint likevel... Fordelen med velferdsstaten norge er at vi slipper å bli i et forhold for å forsørges av mannen:)
Anonym bruker Skrevet 13. desember 2009 #4 Skrevet 13. desember 2009 Takk for råd dere! Høres ut som det kan gå an da. Godt å vite!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå