Gå til innhold

Bytte fra mountain buggy/oth til simo kombi - er det en god ide?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Bor sentralt i Oslo og vil trille mest på fortau og gangstier. Synes simo er så veldig fin og stødig og fantatisk fjæring, men kanskje jeg undervurderer hvor tung den er å gå rundt med - særlig når bernet blir større.

 

Skal ikke ha den med i bil og vi bor i første etasje så trenger ikke løfte den opp trapper.

 

Noen innspill her? Kommer jeg til å angre på byttet? Mountain buggy er jo super god vogn å trille men bagen er så liten og sportsdelen er ikke vendbar. Synes det er kjipt å måtte ha babyen fra meg allerede ved 6 måneder......

 

Har termin i januar.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her må jeg bare få anbefale deg Emmaljunga City Cross!! Bodde selv i Oslo fram til nå nylig, og jeg synes vogna mi passet perfekt som byvogn, på tross av fire hjul=)

 

Den er superlett, bare 11 kg- og det er en stor fordel etterhvert som babyen blir tyngre; det er også et stort pluss at City Bagen er så utrolig lett, slik at den blir enkel å bære med seg inn på cafeer o.l. Og fjæringa- den er helt SUPER; noe som er utrolig viktig for trillekomfort, opp og ned fortauskanter osv! Slår de fleste 3-hjulinger ned i støvla ja;)

 

Sportsdelen kan også vendes mot deg, et must for min del ja, spes i storbyen med mange fremmede fjes og nye inntrykk på trilletur- da er det trygt for babyen å kunne se mammas fjes og man kan "snakke" sammen, passe på smokken osv.

 

Her kan du lese mer:

http://www.tv2underholdning.no/hjelperdeg/testbasen/store-sikkerhetsforskjeller-i-barnevogntesten-2009-2633229.html

 

http://www.barnevognguiden.no/emmaljunga/emmaljunga-city-cross.html

 

Som du sikkert skjønner, jeg ELSKER denne vogna:D

Skrevet

Takk for utfyllende og entusiastisk svar! Denne kan jeg jo sjekke ut. Har ikke sett den før, men et stort pluss at den er lettere enn simo. Mne hva med fjæringen - er den god?

Skrevet

hehe, ja jeg reklamerer støtt og stadig for denne vogna her inne- mange som (feilaktig) tror at Emmaljunga= stor og tung! Og slikt kan man ikke ha noe av:D

 

Og som sagt; fjæringa er SUPER- kan vugge babyen i søvn med bare lillefingern omtrent, og fjæringa gjør at vogna blir like lett å svinge og manøvrere som trehjulingene. Har fått vogna anbefalt av mange erfarne flerbarnsmødre her inne, og angrer ikke ett sekund på valget mitt! =)

Skrevet

Jeg bor i Oslo og er veldig fornøyd med Simo kombi. Eneste dumme med den er at den er tung å ta inn og ut av bil, så har kjøpt en annen vogn til å ha med rundt på handletur og sånn.

Vi valgte Simo kombi siden vi går mye i marka med vogn. Men synes også den er god på fortau og veldig god på vinterføre. Men nå har ikke jeg så mange vogner å sammenligne med da.

Skrevet

Ja smaken er forskjellig, heldigvis, ellers hadde alle hatt samme vogn. Og det hadde jo vært kjedelig :-)

 

Jeg er motsatt jeg, jeg ELSKER min mountain buggy, og jeg liker virkelig ikke de svære simo vognene. Jeg liker de ikke fordi de tar så innmarti stor plass på bussen, det er plass til 3 trehjulere, men er der en simo er der bare plass til to vogner. Og jeg har måtte stå igjen. I tillegg så er det vanskelig for de simo vognene å komme seg ut av bussen om der er en vogn til samt om noen har satt bagasje der. Trehjulere er jo så lette å snu, men en ganh stod en simo vogn feil vei, så når de skulle av bussen måtte vi først ta ut min vogn, så simo vognen, så inn igjen med min... hadde heller ikke skjedd om det var en trehjuler som skulle ut. I tillegg tar de opp stor plass på cafeer, og jeg har trillet simovogner til vennene mine, og har hatt store problemer i klesbutikker. Kommer meg ikke frem. Men men, det er min smak. Jeg har Mountain Buggy fordi jeg er mye i byen, men også på fjell og går tur i terreng nesten hver dag. Fordi jeg elsker å gå på cafeer og i butikker. Jeg bor i 2 etasje, så jeg må opp og ned med vognen hver dag, her er ikke heis. I tillegg har jeg ikke bil så jeg må ta buss.

 

Det med at sittedelen ikke er vendbar synes jeg ikke er joe problem i det hele tatt. Men det kommer kanskje an på babyen? Min baby på 3 mnd er ikke noe sånn kosete sove baby (desverre i enkelte situasjoner hehe). Hun vil sitte rett opp og ned på fang og se seg rundt. Om jeg lar henne sitte på fanget med ansiktet mot meg sitter hun bare og vrir seg fordi hun vil se andre veien. Hun har god plass i bagen enda, men likevel vurderer jeg å begynne å bruke sportsdelen slik at hun kan få sett mere av verden. Og så har den jo en luke på kalesjen, så kan jo sjekke om hun har det bra uten å måtte gå foran vognen. Jeg har flere ganger i byen sett barn i sportsvogner, der sittedelen er mot foreldrene, og barnet sitter og vrir på seg fordi hun vil se. Får vel vondt i nakken av det? Men som sagt, kommer an på barnet. Om barnet helst vil se på foreldrene og ikke er så interessert i verden enda så er vel ikke Mountain Buggy det beste valget.

 

Om du bestemmer deg for å skifte vogn ville jeg ha brukt litt tid på å teste ut andre vogner i butikken, slik at du får en vogn som passer deg perfekt. Simo er kanskje ikke det beste om du skal være mye i by og ta buss. kanskje du kjenner noen med simo så kan du låne en dag og se om det går?

 

Lykke til med valget da.

 

Hilsen en Mountain Buggy elsker! ;-)

Skrevet

Jeg har Simo Kombi, og kan anbefale vogna på det varmeste! Den (pluss Babybjørn vippestol) er mitt beste kjøp:-) Fantastisk fjøring, og ikke minst så er den så utrolig god og lun! Gutten min har sovet som en stein i den hver dag. Han er nå 10 mnd, og sover fremdeles i bagen på dagtid (på gulvet på soverommet). Han roer seg bedre i den på dagtid enn i senga. Du kan være ute i allslags vær og storm, og babyen ligger totalt beskyttet. Vogna kommer seg fram overalt, og veldig praktisk med bagen som kan bæres rundt omkring. Jeg har Voksi Urban pose oppi - god plass til både den, fleecpledd og unge:-)

 

Håper du blir fornøyd med valget du gjør!

Skrevet

Hei folkens, og mange takk for gode innspill!!!

 

Hmmm ja jeg bør kanskje gå litt i tenkeboksen og evt teste ut flere alternativer :) Har hatt OTH i snart 2 1/2 år og har vært veldig glad for den men det er noen ting jeg savner og som jeg gjerne vil ha til nestemann. Dette er

 

1) at vogna er vendbar

2) at det er god fjæring - OTH har gode lufthjul men husker at bebisen lå og ristet på ujevnt underlag. I tillegg var det ikke alltid så enkelt å få gutten til å sove

3) at bagen holder hele bagperioden

 

Men dette med plass på buss har jeg helt fortrengt. Her er oth helt overlegen!!! Så takk for at hukommelsen min ble frisket opp her.

 

Ikke enkelt dette altså :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...