gerd Skrevet 11. desember 2009 #1 Skrevet 11. desember 2009 Kan det lige i uthuset når det er noen pluss? Føler jeg må handle inn nå. Hvor mye kjøtt per person?
Rampongi Skrevet 11. desember 2009 #2 Skrevet 11. desember 2009 jeg er ikke sikker, men jeg hadde nok lagt det i kjøleskapet. Men det ligger jo fremme på butikken også, så hvorfor ikke. Jeg mener jeg har hør 400 gram per person, så jeg hadde godt for 500 gram per person er jo mye bein..
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 11. desember 2009 #5 Skrevet 11. desember 2009 på det vi så i butikken stod det at det måtte ikke oppbevares i kjøleskap. vi har ikke så god plass i kjøleskapet så tenkte å ha det på et kaldt rom bare....
Gjest Skrevet 11. desember 2009 #6 Skrevet 11. desember 2009 Vi fikk beskjed om å fryse det, både av bøndene her om kring som lager selv, og av de jeg kjøpte årets av. Jeg beregner minst 500g per person, og helst litt ekstra også. Vet mange beregner mye mindre, men jeg er sånn som er glad i å heller ha for mye mat enn lite, og det er også deilig med pinnekjøtt-rester dagen derpå ;-)
solei Skrevet 11. desember 2009 #7 Skrevet 11. desember 2009 Heng sidene i taket på ett svalt rom uten vinduet åpent. Skal ikke ha fukt og trekk. Om det er oppdelt er frysen perfekt. Vi henger de i taket på gjesterommet. Da blir modningsprosessen videreført og perfekt resultat!!! Ta plasten av!
gerd Skrevet 11. desember 2009 Forfatter #8 Skrevet 11. desember 2009 men om jeg skal henge det opp uten plast må jeg jo ha det i noe annet? Jeg kjøper jo ikke en hel side. burde jeg det kanskje?
Mor&barn Skrevet 11. desember 2009 #9 Skrevet 11. desember 2009 Pinnekjøtt kan fint oppbevares i romtemperatur! Iallefall om det er i embalasje
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå