Anonym bruker Skrevet 10. desember 2009 #1 Skrevet 10. desember 2009 min er akkurat fylt 2 år og har smokk på natta og på morgen mens han ennå er i pysj , og i bhg når han sover, og hvis ekstremt grinete på kveldstid mens vi koser og leser litt i bok osv... når slutte?
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2009 #2 Skrevet 10. desember 2009 Senest når de fyller tre år, men helst tidligere. Min datter fikk kryssbitt etter smokkbruk i halvannet år, så en god løsning er det uansett ikke. Får jeg flere barn tror jeg at jeg kommer til å prøve med avvenning fra toårsalderen hvis mulig.
moota m storebror&lillebror Skrevet 10. desember 2009 #3 Skrevet 10. desember 2009 Jeg jobber på et tannlegekontor og tannlegen sier senest før 4 år, helst til 3 1/2 år. Og trapp gjerne ned etter barnet har blitt 2 år. Som at barnet bare får ha den om natten ol.
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2009 #4 Skrevet 10. desember 2009 Var hos tannlegen tidligere i uka og fikk beskjed om at så lenge barnet sluttet før det var fem år med smokken så var det ingen fare for tennene, de kom til å rette seg opp selv.. Er ikke helt sikker på om jeg tror på dette enda, men vi får se.. Ellers så kan det være et tips å slutte når barnet er klart for det.. Begynte for tidlig med nr to så han er mer avhengig av smokken en noen sinne nå, han er snart tre. Nr 1 kastet smokken selv fordi jeg hadde oversett et lite hull og smokken var flat da han var 2,5 år.. Barn er forskjellige.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå