Calexico Skrevet 7. desember 2009 #1 Skrevet 7. desember 2009 Jeg snubla og falt istad. Høres vel mere dramatisk ut enn det var. Jeg tror jeg bare falt på knærne, men er så bekymret for magen. Tenk om jeg falt på den og? Gjorde vel ikke siden jeg ikke er sikker, men alikevel. Har et fall noe å si om du ikke treffer magen? Er 21 uker på vei og har fått mage.
retro Skrevet 7. desember 2009 #2 Skrevet 7. desember 2009 Hei Tror du kan ta det helt med ro. Babyen er så godt pakket inn atte!!
Bamsemums Skrevet 7. desember 2009 #3 Skrevet 7. desember 2009 Jeg falt når jeg var innlagt på sykehus. Det var dagen før jeg fikk minste mann. Falt i dusjen, fikk magen over den kanten som skilte dusjen og resten av badet. Den var sånn ca. 3 cm. Ble kjempe redd. Jeg var 40 uker på vei. Men ingenting skjedde heldigvis. De ligger godt beskytta inni mammas mage heldigvis. Så jeg tror at du har ingenting og frykte.
Calexico Skrevet 7. desember 2009 Forfatter #4 Skrevet 7. desember 2009 Takk for svar! Har kjent spark nå, men blir jo så redd for at noe skal være galt med den lille.
TBM28 er lykkelig 4barnsmamma Skrevet 7. desember 2009 #5 Skrevet 7. desember 2009 Jeg er 27+2 uke på vei, og for noen uker siden så datt i trappa... Men heldigvis så gikk det bra, ungen ligger bedre beskyttet enn vi tror til tider :-)
turbomamma *fødte 21.mars* Skrevet 8. desember 2009 #6 Skrevet 8. desember 2009 Du har nok ikke slått magen iom at du ikke er sikker. Så lenge du ikke får vondt i magen, så er det nok ikke noen fare. Men alt annet på oss er jo løsere nå som vi er gravide, så faren ved å ramle er vel like større for at vi skader oss enn når vi ikke er gravide. Jeg var selv på glattisen og ramlet da jeg var gravid med førstemann, og det gikk helt fint, var bare at jeg ble litt forskrekket og tok det roligere etterpå.
kakkabette mai10+april12 Skrevet 8. desember 2009 #7 Skrevet 8. desember 2009 Jeg snublet og falt framover så lang jeg var i forrige uke, alt skjedde så fort at jeg ikke rakk å ta meg noe særlig for med hendene - men merket etterpå at det hadde gått verst utover kneet - heldigvis. Kjentes ikke ut som om det var så hardt slag mot magen, antakeligvis godt polstret - magen min har vokst mye... Men var dritbekymret en stund etterpå, det er jo sånt som ikke skal skje... Men hadde ikke noe vondt i magen i etterkant, eller har merket noe annet, så da roet jeg meg... Var på ordinær ultralyd i går (er 19 uker i dag) - og alt sto bra til med den lille jenta:-) Så da bekymrer jeg meg ikke noe mer over det. Antakeligvis er ingen skade skjedd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå