Gå til innhold

mageknep.. skyldes det alltid hva moren har spist??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan det skyldes noe annet??

Gutten min på 2 mnd har de siste dagene hatt noen veldig urolige perioder, hvor han tydelig har vondt i magen, har ikke hatt noe problemer tidligere. Vet ikke hva jeg kan ha spist..

Hadde noen få risboller her en dag, men kan dette være grunnen?? Hvor mye/lite må man egentlig spise av de "gale" tingene før baby merker det??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det skyldes ikke alltid hva moren har spist. Man kan kutte ut så og si alt av mat, men enkelte barn har vondt i magen uansett hva moren spiser.

 

Når det er sagt så er det veldig ofte at barn som har vondt i magen reagerer på morens kosthold. Det varierer fra barn til barn, med hva barnet reagerer på og med barnets alder hvor mye som skal til.

 

Melkeprodukter og nøtter skal det ofte veldig lite til av (type en skive ost eller en nøtt), samme med sukker og kunstige søtningsstoffer. Et jordbær kan være nok, samme med en sjokoladebit.

Skrevet

Neida, det trenger slett ikke ha sammenheng med hva mor spiser.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...