Gjest Skrevet 4. desember 2009 #1 Skrevet 4. desember 2009 Har fåt et bud på bilen min idag. Den er ikke lagt ut for salg og jeg brukte 5000 kr på nye dekk til den i går. Jeg har egentlig ikke hatt noen planer om å selge den før litt utpå nyåret. Men budet er godt, og med det jeg sitter igjen med etter jeg har solgt den kan jeg kjøpe med en bil i klassen 30000-40000 som en midlertidig løsning frem til jeg har funnet DEN bilen jeg egentlig vil ha... Ville du solgt bilen? må legge til at jeg er VELDIG glad i bilen min, det er en stor SUV og alternativet blir en pitteliten bil, som er gammel og sliten, frem til jeg kan kjøpe noe annet medio mars tenker jeg. Skal jeg ta en sjanse på å vente, det er ikke snakk om noen kjempesum med penger egentlig (budet er ca 20 000 mer enn hva jeg har regnet med å få for den neste år), men det gjør jo at vi har litt mindre utgifter i perioden også... Jeg er VELDIG usikker selv...
PAVEEL Skrevet 4. desember 2009 #2 Skrevet 4. desember 2009 Ja, jeg ville solgt! Ikke tvil engang, ikke sikkert den er så lettsolgt når du har tenkt deg det vettu:)
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 4. desember 2009 #3 Skrevet 4. desember 2009 Jepp, hadde solgt den på sekundet. hehe
Gjest Skrevet 4. desember 2009 #4 Skrevet 4. desember 2009 Det er en VELDIG lettsolgt bil forøvrig, så jeg er ikke redd for å ikke få solgt den. Jeg vil jo også ha nedbetalt mer på lånet da og vil selv sitte igjen med like mye etter salg i mars også, selv om jeg får 20 000 mindre for den (betaler ca 6000 per mnd på lånet)
Gjest Skrevet 4. desember 2009 #5 Skrevet 4. desember 2009 Nei, jeg ville foretrukket aa heller tape litt men ha en ok bil fram til jeg finner BILEN.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 4. desember 2009 #8 Skrevet 4. desember 2009 Mannen ville ventet hvis den bilen du har i dag er ok. Du kan jo gå på en smell med en evt ny bil og da har du jo tapt litt av overskuddet på en måte.
Mrs. Bouquet Skrevet 4. desember 2009 #9 Skrevet 4. desember 2009 Nei, det hadde jeg ikke. Vinninga kan gå opp i spinninga. Det koster en del å bytte bil uansett, omregistrering osv. det følger ofte med ugifter som å kjøpe nye dekk, skifte en eller annen dings osv. I tillegg er det mye arbeid å kjøpe og selge bil.
Gjest Skrevet 4. desember 2009 #10 Skrevet 4. desember 2009 Om bilen er lettsolgt så ville jeg ventet til jeg fant DEN bilen
xxxJulianexxx Skrevet 4. desember 2009 #11 Skrevet 4. desember 2009 Jeg ville ikke solgt, men jeg er av den typen som blir oppriktig glad i bilene våre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå