Gå til innhold

Hvordan virker søskenprioritet i barnehagene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

er det slik at man får plass uansett i samme barnehage om man har søsken der fra før?

eller kan man søke andre barnehager enn søsknene og få plass pga man har søsken i annen barnehage??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det gjelder i den bhg søskenet går. Man får ikke plass uansett, men kommer før i køen til de vanlige som søker og etter i køen til de barna som har særskilte behov.

 

Kan nok være litt forskjellige regler fra bhg til bhg og litt forskjellig fra offentlige til private bhg. Slik er iallefall reglene i den private bhg vi bruker

Skrevet

Man er jo ikke garant er plass selv om det er søskenprioritet. Det må jo i føste omgang være plass i barnehagen. Deretter gis det plass til de som etter barnehageloven har prioritet. SÅ kommer de andre prioriterte gruppene - Hvis det er mange i prioriterte grupper, ser gjerne barnehagen på kjønns- og alderssammensetning også når de vurderer hvem som får plass.

 

Dua kan søke i andre banrehager også. Om du er i prioritert gruppe der kommer jo helt ann på hvordan kommunen evt. definerer søskenprioritet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...