Førstegangsmamma!! :) Skrevet 29. november 2009 #1 Skrevet 29. november 2009 Hjelp! Hva skal vi velge som bilstol nummer 2?? Disse testene på tv osv slakter jo de fleste... Vi tenkte på Britax multitech eller besafe ett eller annet.... Men veeeeldig usikker.... Huff..
...♥... Skrevet 29. november 2009 #2 Skrevet 29. november 2009 Vi har acta graco logico (eller no sånt..), og vi er kjempefornøyde! Men det er veldig tungvindt å flytte fra bil til bil, så vi vurderer å kjøpe ett sete til for å ha i den andre bilen..
mamman til to gutter Skrevet 29. november 2009 #3 Skrevet 29. november 2009 Vi har multitech og er veldig fornøyde med det. Ryggen kan forlenges etterhvert som han blir lengre og selvom han nå straks er 2,5år trenger han ikke å bøye beina selvom han fortsatt sitter bakover. (riktignok er han litt kort for alderen, så det kan jo være noe av årsaken, men vi kan hvertfall bruke det lenge til bakover uten problemer)
Neijasså... Skrevet 29. november 2009 #4 Skrevet 29. november 2009 Hvilket sete dere bør velge kommer helt an på hvilket behov dere har. Men det må selvsagt være bakovervendt! ) - skal setet flyttes ofte fra bil til bil? - har dere isofix i bilen? - kan setet lenes mot setet foran, eller er dere avhengig av å kunne flytte det? - har dere god plass i bilen, eller trenger dere et kompakt sete? Grunnen til at kombisetene (som Multitech og Besafe Izi Combi) slaktes i test er fordi de er elendige brukt forovervendt. Sikkerheten er dårlig (som i alle forvendte seter), samt at det må gjøres en del kompromisser i design som ofte gjør setene ekstra ustabile forovervendt. De er derimot veldig gode bakovervendt, og bør derfor kun brukes den veien. Gode seter er f.eks. Akta Graco Duologic (til 18 kg, isofix el belte) BeSafe Izi Combi (til 18 kg, finnes med isofix eller beltefesting, ikke begge samtidig) Akta Graco Cosmic Comfort S (til 25 kg) Britax Multitech (til 25 kg) Britax Hi-way (til 25 kg) Og mange andre også. Hvis man holder seg til en kjent bilseteprodusent og velger et bakovervendt sete som passer godt i bilen og som barnet sitter godt i, så har man gjort et godt setevalg.
Gjest Skrevet 29. november 2009 #5 Skrevet 29. november 2009 Vi digger HTS izi combi, som vi nå bruker bakovervendt. Hadde vi kjøpt nå, hadde vi gått for iso fix utgaven, men den var ikke kommet når vi måtte ha stol.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå