Gjest Skrevet 26. november 2009 #1 Skrevet 26. november 2009 Hvordan vasker dere smokkene? med sønnen min slet jeg av at smokkene raskt begynte å lukte såpemiddel.. De er jo porøse og suger til seg faenskapet.. Alt oppvaskmiddel er jo kjempefarlig for ungene! Hvordan klarer dere å unngå det? Vaske de alene i oppvaskmaskinen med minimalt med såpe? samme skjedde med meg når jeg håndvasket dem, men jeg tror jeg vasket dem for mye, var jo så hysterisk redd.. Brukte flere timer daglig på vasking av flasker og smokker =/ (Jeg fikk en depresjon av ammepresset og det gjorde meg vel endel sinnsyk) Så i påvente av ny liten gutt, og kanskje ikke melk nå heller, har andre opplevd dette med oppvaskmiddel, og i såtilfelle hva gjorde dere?
Gjest Skrevet 26. november 2009 #2 Skrevet 26. november 2009 Uffda, høres ut som det har blitt litt mer slitsomt enn det trenger å være. jeg vasket alle delene av flaskene i oppvaskmaskinog smokkene for hånd med zalo og varmt vann. De første få ukene kokte jeg smokkene etter vask, men det viste seg å være overdrevent når han startet med å putte alt i munnen:)
Gjest Skrevet 26. november 2009 #3 Skrevet 26. november 2009 Ja du sier noe.. Min fikk koseflaska til han var over 3 år og sluttet selv (en på kvelden før tannpuss, bare lå sammen og kosa oss) Og jeg kokte og styrte til the bitter end Jeg har sikkert rett og slett skrubba såpa inn i smokkene..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå