Gå til innhold

Bare tenner eller kan det være noe annet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gutten min er 10mnd gammel og har siden mandag vært plaget av smerter et sted. Vi tror det er tenner, men synes det er rart at det tar så lang tid og at han har så vondt som han har... Dentinox funker ikke, men jeg har nå fått låne en dentinox gel med litt bedre effekt. Han klarer ikke å bruke smokk eller amme (spesielt ikke på natta). Jeg har forsøkt å gi paracet et par ganger, uten at jeg har merket noen effekt av den. Han har hatt bittelitt feber, men den er nå borte. Han sikler masse, masse. Spiser neste ikke, vil bare drikke av sugerør/glass. Han har gått fra å være en veldig blid og aktiv liten kar som fint klarer å leke på gulvet en god stund til å surve hele dagen og ellers ville bli bært rundt. Han gråter mye og surver enda mer. Pga smokkenekten må han også bysses i søvn.

 

Kan det være en jeksel som gjør ekstra vondt? Kjenner at det buler ut nede i gommen, men for meg virker det som en evighet til den kommer til å poppe opp.

For to uker siden hadde han dobbeltsidig ørebetennelse samtidig som det poppet opp 3 tenner.

 

I dag hadde han i tillegg en del slim som gjorde at han slet litt med å puste når han våknet...

 

Noen kloke damer med råd til meg?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Må også nevne at han de siste dagene har hatt ekstra mye luft i magen. Han har også brekt seg endel, men ikke kastet opp....

Skrevet

er kjempevanskelig det der! gleder meg til dem kan fortelle oss hvor de har vondt!!

 

Men utifra det du forteller høres det jo ut som tenner, det kan også være at ørebetennelsen sitter i litt enda (den kan være der usynlig i 2-3 mnd fortalte legen oss)

 

slim kan jo godt være en forkjølelse, det sliter småen her i huset også med for tiden..

 

hev hodeenden i senga, gi ham isbit i nett, gulerot og andre ting som kan virke kløstillende og se om det hjelper..

Jeg føler dentinox er helst for at jeg skal føle jeg gjør noe.. hehe, ser ikke den store virkningen her heller..

Skrevet

Ja, alt ville vært så mye bedre om de hadde kunnet fortelle oss hvor de hadde vondt!:)

 

Jeg har tenkt litt på dette med ørebetennelsen, men virker ikke som om han har vondt i ørene heller. Sist hylte han om jeg målte feberen i ørene, nå synes han det er heeel okay.

 

Skal prøve tipsene dine. Vi ga ham en saftis her om dagen i manko på isbiter, men den skulle han hvertfall ikke ha. Kan hende det funker bedre med kald frukt/grønsaker :)

Skrevet

og om det ikke blir bedre så er det jo bare å ta en tur til legen :)

 

lykke til iallefall!

Skrevet

Hmm...

 

Merker nå at han er ganske stiv i kroppen. Luter litt mot høyre. Når jeg legger han på gulvet kryper han og har høyre bein mer hengende etter seg. Gjør han noe "feil" får han vondt. Krabber ikke slik han pleier og reiser seg ikke opp.

 

Hva i all verden betyr dette? Skjønner ikke helt greia jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...