Tromsøjente Skrevet 25. november 2009 #1 Skrevet 25. november 2009 Det anbefales jo at vi i 1.trimester ikke tar svineinfluensavaksinen pga fosterets utvikling etc. Er det noen som vet om risikoen for komplikasjoner og alvorlig sykdom ved svineinfluensa er like høy for oss i 1.trimester som i 2.og 3.trimester? Mao er vi på samme måte i risikogruppe som de i 2. og 3.trimester?
Pixie Power Skrevet 26. november 2009 #2 Skrevet 26. november 2009 Slik jeg har forstått det er det pga nedsatt immunforsvar under graviditet- og spesielt at lungekapasiteten blir dårligere når barnet vokser. Altså er jo den faren større i 2. og 3. trimester.
sister wanted Skrevet 26. november 2009 #3 Skrevet 26. november 2009 Anbefaler at du sender mann og ev større barn til vaksinesenteret nå. Da har det jo mindre fare for at du selv ev blir smittet. Selv var jeg heldig å få vaksine 2 uker før jeg ble gravid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå