Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #1 Skrevet 24. november 2009 Kan bare betale 2000 kr nå i kveld,men i neste uke så har jeg så hele kan bli betalt.. Siden den har forfalt,så tør jeg ikke å ringe å spørre om de kan vente til neste uke.. Kan jeg bare betale 2000 kr nå,og resten i neste uke,eller skal jeg bare vente til neste uke og betale hele da?
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #2 Skrevet 24. november 2009 Syns du skal ringe og spørre om du kan dele den opp. For venter du til neste uke, kan du få purrig.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #3 Skrevet 24. november 2009 Ring straks. Vi er i en tid med aktive kreditorer, snart blir det 60,- i purregebyr på toppen. Be om å dele opp, eller å betale alt i neste uke.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #4 Skrevet 24. november 2009 Skal du dele den opp ville jeg ringt å sagt i fra om det. Evt bare ventet med hele beløpet til neste uke. Det skjer ingenting "farlig"(f eks purring) med en ukes for sen betaling.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #5 Skrevet 24. november 2009 Det er bare å ringe Vi pleier å være hyggelige, vi som jobber med fakturaer
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #6 Skrevet 24. november 2009 Ikke noe farlig å ringe selv om den er to dager over. Bare ta en liten vri hvis det får deg til å føle deg bedre: "Trodde jeg hadde betalt den, men oppdaget i helgen at det ikke stemte. Kan jeg få noen dager ekstra?..." Uansett bedre det enn å bare la den gå sin gang en uke til.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #7 Skrevet 24. november 2009 Hm,får ringe da.. Liker ikke å ringe når jeg ikke har sett ansiktet med den jeg skal prate med.. Takk for svar da jenter!
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #8 Skrevet 24. november 2009 Det kommer litt an på hva slags regning dette er. Jeg ville ringt og sagt at jeg desverre har glemt å betale regningen og spurt pent om en utsettelse på halve beløpet. De pleier å være greie på sånt, så lenge de ser at du er en sikker betaler fra før, og at dette ikke er noe som skjer til stadighet.
Elinlita Skrevet 24. november 2009 #9 Skrevet 24. november 2009 Hva med å betale inn 2000 kroner nå også sende en mail om at du gjorde det slik da du ikke hadde hele beløpet, men at resten er lagt inn i nettbanken med betaling neste uke? Be dem kontakte deg hvis det skulle bli noe problemer med dette og legg ved mobilnummeret ditt.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2009 #10 Skrevet 24. november 2009 Det tar 14 dager før de sender purring, så du rekker det hvis du betaler i neste uke:) Men det kan vært greit å ringe å gi beskjed, så er det som oftes ikke noe problem å utsette forfallsdatoen:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå