ApriIbaby Skrevet 24. november 2009 #1 Skrevet 24. november 2009 Hva er dine triks? Hun har nå - på to dager- fått et glass med sviskemos. Har prøvd å ta tempen hennes Hun er 6 mnd, har nettopp begynt med mat og har gått fra tynnflytende ca 3 hver dag til noen få smp og harde klumper på 5 dager. Hun er nå utilpass, sutrer og har 38 i temp. Hun trykker og trykker og har holdt på med dette de siste tre dager.
trillemamma Skrevet 24. november 2009 #2 Skrevet 24. november 2009 Har du prøvd å sykle med beina hennes? Da kommer det kanskje. Alternativt, kan du ta henne med til legen. Legen min anbefalte meg Laktulose. Det er reseptfritt, men den gangen, for 6-8 år siden var apotekene nøye på at barn under 2 år skulle ta det KUN i samråd med lege.
ApriIbaby Skrevet 24. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 24. november 2009 Får prøve å sykle med henne når hu våkner. Hvis ikke det hjelper eller det kommer noe utover dagen tror jeg at jeg skal ringe helsestasjonen.
sologsommer Skrevet 24. november 2009 #4 Skrevet 24. november 2009 Hos oss hjalp det alltid og "ta tempen" som du har prøvet. Prøv og ta den forsiktig fra side til side. Lillegutt lærte sig og trykke når termometeret kom :-) Her blev der full forstoppelse hver gang han fikk bare en liten bit med banan
Mor Løvehjerte Skrevet 24. november 2009 #5 Skrevet 24. november 2009 I tillegg til alt dette: la barnet ligge mye på magen. Det stimulerer tarmbevegelsene.
verdens heldigste mamma Skrevet 24. november 2009 #6 Skrevet 24. november 2009 Men husk også at hvis du ikke er helt sikker på at det er den manglende bæsjingensom gjør at hun er utilpass, så er det helt normalt at det plutselig kan gå mange dager mellom hver gang, gjerne 8-10 dager. På sykehuset sier de at de sjelden gjør noe før det har gått 14 dager siden sist.
Mor Løvehjerte Skrevet 24. november 2009 #7 Skrevet 24. november 2009 Morsmelk eller morsmelkerstatning?
ღ Juksemaker pipelort +spire ღ Skrevet 24. november 2009 #8 Skrevet 24. november 2009 Uffda, så det ble noe "tull" altså, selv om vi trodde det kom til å gå seg til..? Jeg har ingen råd til deg, bare håpe at det løsner snart!
ApriIbaby Skrevet 24. november 2009 Forfatter #9 Skrevet 24. november 2009 Ja, foreløpi er dte bare tull, ja .... :-( Hun har fått morsmelk til nå når hun har begynt med litt mat. Trodde ikke det skulle gå så lenge som inntil 14 dager nå når hun spiser middag og en grøtposjon hver dag. Trodde de 'skulle' hver dag jeg nå...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå