Minimags -07 og mai -10 Skrevet 20. november 2009 #1 Skrevet 20. november 2009 Nå spiser jeg alt for mye sukker.. Men det er det beste middelet mot kvalmen.. Er 14 uker og synes det er på høy tid denne kvalmen melder pass!!! I forrige svangerskap orket jeg ikke tanken på sukker, da var det salt som gjalt... Flere som opplever dette??
utrolig78 Skrevet 21. november 2009 #2 Skrevet 21. november 2009 Jepp, dessverre Jo søtere, jo bedre. Med gutten min var det surt og salt som gjaldt, nå er det søtt. Kan det være jenta?? Og var ikke et øyeblikk kvalm med han den gangen. Rart at det skal være så forskjellig! Er 12+3 nå, og sliter med å få sove på natta. Kvalmen er værst da. I tillegg blir det sure oppstøt osv når jeg legger meg ned. Skikkelig makkverk! Eneste trøsta er det som kommer utav det om et halvt år ) God bedring!
Minimags -07 og mai -10 Skrevet 21. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 21. november 2009 Holder en knapp på jente jeg fikk gutt sist (med saltkicket) så det er lov å håpe.... Jeg var kvalm sist også, kastet opp litt, men er mye værre denne gangen. Denne gangen har jeg også slitt med nattkvalme, men den har gitt seg. Nå er det morgenkvalmen som er værst, men med sjokolade blir alt så mye bedre.. Det går egentlig litt for mye sjokolade gjennom hele dagen, men men... Når kvalmen gir seg kan jeg kanskje trappe ned sjokoladen og spise litt sunt hehe... Lykke til
Fifrildi Skrevet 22. november 2009 #4 Skrevet 22. november 2009 Jeg er en sukkermums! Spiste nesten ikke sukker før jeg ble gravid, men nå spiser jeg desverre alt for mye - ikke minst siden symfysemålet mitt var litt i overkant stort (ikke mye, men litt)... Og inne i magen er det en jente
husmus &2 Skrevet 22. november 2009 #5 Skrevet 22. november 2009 Hvor mye spiser dere i snitt hver dag da? Hehe. Jeg har tvunget meg selv til å slutte, fikk helt noia for å spise på meg svangerskapsdiabetes, men det har vært (og er fortsatt) helt ekstremt! Det gikk en sjokolade eller noe annet søtt hver dag, og gjerne en pose potetgull også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå