Gå til innhold

Du vet du nærmer deg slutten når...


Anbefalte innlegg

Skrevet

.... du ikke lenger gidder å gjøre et forsøk på å smyge deg forsiktig ut av senga om natta (av hensyn til den bedre halvdelen) når du må opp for n'te gang på do!

 

... du faktisk synes det er helt greit å legge seg til å sove opptil 3-4 ganger i løpet av dagen.

 

.... du våkner om natten og er så sulten at du tror du skal krepere om du ikke får mat innen kort tid.

 

Jeg vet det er laget sånn tråd en million ganger før, men det er nå en gang artig å lese om plager man kan kjenne seg igjen i hos andre :)

 

Sleng på flere ting om dere vil... :))

Videoannonse
Annonse
Skrevet

....du nistirrer ned i trusa og papiret de 10 gangene man er på do i døgnet...er det noe blod? noe som renner? og noen ganger går så langt som å lukte på trusa etterpå - lukter det "vammel" ?

 

...du lurer på hva "vammel" lukter

 

 

Skrevet

Haha... ikke sant! :)

 

Alt vel, bia?

Skrevet

Haha den skjenner jeg meg igjen på:)

Skrevet

her er alt bare vel :o)

 

men begynner å bli en smule lei....

 

har i ett døgn nå hatt vonde kynnere som kommer med ca 25 min mellomrom - gir seg ikke og tar seg ikke opp ... har liksom et håp om at jeg skal sovne i kveld og våkne et par timer etterpå med litt hyppigere rier ...men det håper vel alle som nærmer seg termin :o)

 

snart igangsetting hos deg nå??

Skrevet

- du dropper å dra noen steder hvis du ikke finner skoskjeen...(eller samboer har gjemt den hvis han ikke vil ha deg med...)

-når du nå likevel passerer doet,kan du like gjerne tisse litt...igjen..

 

Skrevet

Har netter med modningsrier som er ganske så vonde, jeg også.. men det blir ikke noe mer ut av det :) Men så trives jeg egentlig med å være gravid også da ;)

 

Slutten av neste uke skal legene prøve å sette det i gang, men jeg smører meg med tålmodighet, for jeg vet det ikke behøver å fungere. Så lenge de er flinke til å gi med UL og er flinke til å berolige meg på at erta har det bra, så er det greit for meg :))

Skrevet

...du må rope samboeren inn på rommet for å hjelpe deg med å ta av buksa, som du ikke fikk lenger ned enn til anklene, som til gjengjeld er utrooooolig langt unna hendene.

 

...en hver ny følelse blir nøye analysert ift om den kan være et tegn på noe er på gang.

 

...du får panikk når du er veldig veldig trøtt og ikke får sove. "Herregud, en om fødselen starter nå!"

Skrevet

Hehehe.. jeg ler og ler :))

Skrevet

... du håper det ikke kommer snø denne vinteren for tanken på å knyte på seg vintersko er pyton.

... gifteringen henger i kjedet rundt halsen

... du har lagt tisselaken i senga i tilfelle vannet går

... du reagerer på alle lyder i tilfelle det var den lyden alle omtaler som "et knepp" når vannet går.

... du har lagt inn nr til føden på mobilen.

 

Skrevet

- du føler deg som en 90 åring fordi du

..bruker støttestrømpebukser til 1000kr, som du må ha hjelp til å få av

..har vansker med å komme deg opp av sofaen og er stiv og støl der du vagger deg bort til kjøkkenet

..skaffer deg vaskehjelp.. (ja, har fått det seriøst!;)

.. trenger hjelp til å bære varene hjem fra butikken

 

(og når man trenger hjelp selv er det jammen en utfordring å ha en 2åring i tillegg til magen..)

Skrevet

-du må bruke speil for å ta en urinprøve, men enda klarer du å bomme;P

-gaviscon er blitt favorittgodteriet.

-skoene du kjøpte ett nr for store er blitt for små!!

 

 

Skrevet

..du har to kjoler og en bukse som fremdeles passer...

 

.. intimbarbering i blinde ender med små kutt hver annen dag...for du må jo være velfrisert til resten av verden skal inspisere det aller helligste som du selv ikke har sett antydning til på noen måneder... :-)

 

...du har ingen ytterjakker som kan lukkes..enten det regner sidelengs eller ei...

 

Snart ferdig nå.. :-)

Skrevet

Hahah, ler godt nå ja :)

Kjente meg spesielt igjen i den der når jeg passerer toalettet kan jeg liksågodt gå inn å tisse litt til, jeeeppp !

Skrevet

....Du føler deg som en strandet val i badekaret, fordi du sliter med å komme deg ut på egenhånd.

 

 

Skrevet

.....du får mange rare blikk i det du ankommer butikken i sandaler uten sokker i 2minusgrader å snø.

 

....du vurderer om det er ok å gå å handle i shorts fordi du er så VARM at tanken på langbukser er et mareritt!

Skrevet

... Må spør mannen om han kan hjelpe til å tørke fra lårene og ned når du har dusja!!!

 

... Vanskelig for å bøye seg ned å ta på seg sko.

 

... Ikke har energi nok til å leke med storesøster på 20mnd (dårlig samvittighet?? JAAA.)

 

 

Skrevet

hehehe, må le.. grå selv rundt i sandaler uten sokker:)

 

 

.............. du bruker kvelden på å dytte magen nedover i håp om at det skal starte fødselen..

 

 

.............. du vurderer å klappe til alle som forteller deg skremselshistorier om fødsel..

Skrevet

-du bjynner å grine fordi du mister mascaraen ned på gulvet, og må legge deg flatt ned for å få tak i den...

 

- du våkner halv 6 om mårningen av at du har lyst på melis utblanda i vatn...

 

- du vurderer å klippe av den midterste tåa, fordi det ikkje lenger er plass til den der...

 

-¨når samboern kaller deg gamla, fordi du går som en 80 åring....

 

Skrevet

Utvanna melis? Jøss :)

 

...når du ligger i senga å tenker at 6 ganger på do på en natt får holde, om du ignorerer det lenge nok så går sikkert smerten i blæren over, for så å sprette *kremt* opp av sengen 5 min senere av frykt for at du skal sovne og tisse i sengen.

Skrevet

...når det eneste folk spør deg om når de ser deg er: "Er du lei av å være gravid nå?"

 

....du lurer fortvilet på hvordan du skal komme deg opp av sofaen.

 

.... du ikke klarer å bøye deg ned for å ta ut vasken av maskinen (opplevd i dag faktisk)

 

.... du har satt til livs 2 bokser med pepperkaker og 4 kg klementiner i løpet av en uke og enda ha lyst på mer.

 

:)

Skrevet

ha ha ha urtolig bra...ler så jeg griner! kjenner meg igjen i masse her.

 

... du våkner hver morgen kjempeskuffa for alt kjennes helt normalt ut, ingen vondter i natt heller.

 

...du håper hver gang du må på do for å gjøre nr 2 at du har løs mage for det har du hørt kan være start på fødsel.

 

Skrevet

Hehe... Utrolig bra tråd!!

 

Den siste kommentaren til Litjmamman passer utrolig bra for min del:) Jeg er der, men har liksom 4 uker igjen enda, så ikke noe vits i å drømme om sånt enda, men gjør det allikevel...

 

...du våkner hver time fordi du må snu deg i senga og den "operasjonen" kan ikke lenger gjøres stille, men må følges opp med "au" eller "off", spesielt hvis det ligger en ved siden av som bare snorker ;)

 

...du er på vei til byen hver dag for å kjøpe nye vintersko uten snøring fordi nå orker du ikke å knyte skolisser lenger, men så ender det opp med at man ikke orker allikevel fordi man ikke orker å gå fra parkering til skobutikk for så å måtte knyte opp de vinterskoene man har og prøve nye sko!!

 

... du har konstant dårlig samvittighet overfor 2-åringen som så gjerne skulle lekt med mamma på gulvet eller iallfall hatt mamma til å være med å hoppe litt ettersom det er noe av det morsomste som finnes for øyeblikket;)

Skrevet

...når du pakker ut og inn av fødebaggen hver dag, for å sjekke at du har alt du trenger men ikke for mye.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...