Gothic Skrevet 19. november 2009 #1 Skrevet 19. november 2009 ang. tilbud om vaksine til barn mellom 6mnd -2 år i morgen. Litt kort varsel kankje.... Vi hadde bestemt oss for å ikke vaksinere barna, men blir nå litt i tvil. Ringte de og de kunne fortelle at helsedirektoratet nå anbefaler vaksine i denne aldersgruppen. Må ærlig talt innrømme at jeg ikke er helt oppdatert på anbefalingene så det er mulig det stemmer. Vet ikke hva jeg skal gjøre!
MintCondition Skrevet 19. november 2009 #2 Skrevet 19. november 2009 Folkehelseinstituttet anbefaler vaksine ihvertfall.
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 19. november 2009 #3 Skrevet 19. november 2009 Vi skal vaksinere våre barn i morgen:)
Ksenia & Anjem Skrevet 19. november 2009 #4 Skrevet 19. november 2009 Vi har valgt å vaksinere barna. Pga det anbefales
-mammsen-fikk tulle 060606 Skrevet 19. november 2009 #5 Skrevet 19. november 2009 Vaksinerte begge ungane i dag eg, hadde bestemt at me ikkje skulle vaksinere dei men det blei slik alikevel. Mine er eldre da, 3 og 5,5år.
Ugl@ Skrevet 19. november 2009 #6 Skrevet 19. november 2009 Vaksinerte 4 og 2åringen på tirsdag, kommet tilbud til alle fra 6mnd til 4 klasse her i kommunen.
Gothic Skrevet 19. november 2009 Forfatter #7 Skrevet 19. november 2009 Tilbudet gjaldt jo da bare lillemann, når kan storebror på 4 få da? Kommer det etterhvert? Han er heller ikke i risikogruppen.
Gothic Skrevet 19. november 2009 Forfatter #8 Skrevet 19. november 2009 Hva med bivirkninger? Jeg fikk ordentlige influensasymptomer dagen etterpå.
~sjiraff~ Skrevet 19. november 2009 #9 Skrevet 19. november 2009 Myndighetene anbefaler vaksinen. Var forøvrig på nyhetene tidligere i dag at de tror toppen er nådd i sør-Norge og at svineinfluensaen er på vei tilbake. Det tar tre uker før vaksinen gir en 70% dekning. Bor du sør i landet er den største smittefaren over før vaksinen virker.
mamman til to gutter Skrevet 19. november 2009 #10 Skrevet 19. november 2009 Hvilke prioriteringer de forskjellige kommunene gjør varierer veldig, så den beste måten å finne ut når du kan forvente at eldste kan få vaksinen, er å gå inn på hjemmesiden til kommunen du bor i. Her har de valgt å begynne med ungdomsskoleelever som første gruppe utenom risikogruppene og lengre enn dem har de fortsatt ikke kommet. Håper 2åringen vår får tilbud til uka, men har en mistanke om at barneskoleelevene kommer før i køen, så vi må nok vente enda et par uker:-(
Gothic Skrevet 19. november 2009 Forfatter #11 Skrevet 19. november 2009 Bor i Oslo. Har du vaksinert dine?
~sjiraff~ Skrevet 19. november 2009 #12 Skrevet 19. november 2009 Nei vi har ikke vaskinert. Her er det heller ikke tilbud om vaksine før i beg. av desember iflg kommunelegen. Skal innrømme at jeg var veldig usikker mtp vaksinering, men nå er det stor sannsynelighet for at minstemann og pappaen har hatt det. Dermed har smitten vært i hus og jeg ser da ingen grunn til å vaksinere meg eller noen av barna.
Ugl@ Skrevet 19. november 2009 #13 Skrevet 19. november 2009 Svært milde, en fikk litt feber, men var i fin form, andre fikk litt diarè dagen etter men ellers fin form.
Cat.68 Skrevet 19. november 2009 #15 Skrevet 19. november 2009 Hvilke nyheter var det Sjiraf, for på fhi sine sider kan man jo lese at man regner med at pandemien vil gå i bølger med flere topper, er jo derfor man anbefaler alle å vaksinere likevel om det på visse steder ser ut til å gå litt tilbake?
~sjiraff~ Skrevet 19. november 2009 #16 Skrevet 19. november 2009 TV2 Myrtel: Nord-Norge har ikke nådd toppen ennå iflg denne reportasjen.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 19. november 2009 #17 Skrevet 19. november 2009 småens barnehage hadde vaksinering i dag. og jeg leverte midt i vaksinetiden (som var et annet sted) og da var nesten alle barna der. kanskje 75 %. så om ikke alle er i rissikogruppen så virker det ut som ganske mange velger å lavær å vaksinere. det var litt kleint i garderoben "så du skal ikke vaksinere barna dine du heller nei"... hehe.
~sjiraff~ Skrevet 19. november 2009 #18 Skrevet 19. november 2009 Finner det ikke på TV2.no, men så det på nyhetskanalen før i dag (med mindre jeg har hatt en meget virkelighetstro drøm).
Gjest Skrevet 19. november 2009 #19 Skrevet 19. november 2009 neivel *host host* da venter vi på toppen he he. her jeg bor er "alle" syke
blebla Skrevet 19. november 2009 #20 Skrevet 19. november 2009 jeg snakket med helsesøsteren vår idag, om vi burde gi kidden på 8 måneder sprøyta,spurte hva hennes syn på saken var. hu mener det har blitt altfor opphausa. så lenge han var utenfor risikogruppene og at vi foreldrene hans også er det, syntes ikke hu at det var nødvendig. og spesielt siden han ikke går i barnehage enda. Jeg er veldig enig med henne. Jeg har roen for at han ikke skal ta sprøyta.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå