Lillespire ღdesemberbabyღ Skrevet 19. november 2009 #1 Skrevet 19. november 2009 Hvorfor kan det få igang fødselen? Jeg skal ta det nå, og er så spent på om det funker!! Tror slimproppen har gått og jeg har en del vonde kynnere som ikke er regelmessige. Håper lakseroljen kan gi naturen en liten *dytt*..hehe
<3lovebaby<3 Skrevet 19. november 2009 #2 Skrevet 19. november 2009 Har ingen erfaring med lakserolje selv, men da jeg gikk fra en kontroll på sykehuset i dag(da jeg ble "strippet")sa Jordmor til meg...Lykke til og prøv lakserolje...? Hun bare smilte og jeg tenkte at det kunne hun ikke sagt om det ikke var noe effekt i det. Må få høre om det er noe effekt da om du tester det. Hvor mange uker har du igjen?
Prinsesse2_på_vei*Fødeklar* Skrevet 19. november 2009 #3 Skrevet 19. november 2009 Jeg tok det sist. Det skal egentlig få deg til å drite for å si det rett ut. Slik at bevegelse i tarmene eller noe slikt kan smitte over på livmora å starte riene hvis ikke jeg tar helt feil. Iallefall så tok jeg det. Jeg mått eikke på do i det hele tatt men begynte å få rier. Ganske svake. Så stoppet dem. Jeg tok litt til og da var det i full gang på natta:) Så jeg har gode opplevelser med den. Ikke ta for mye og det tar noen timer før den fungerer. Og den virker bare hvis du er moden. Tar du for mye så kan det ende i styrtfødsel. Det er derfor mange er redde for denne oljen
Lillespire ღdesemberbabyღ Skrevet 19. november 2009 Forfatter #4 Skrevet 19. november 2009 Takk for svar:) Nå er det vel en time siden jeg tok det, men kjenner ikke noe ennå. Jeg tok to spiseskjeer, for jeg var redd for å ta for mye.. burde jeg ha tatt en til? Jeg har 13 dager igjen til termin, men slimproppen har gått og jeg har en del vonde kynnere, så tror at ting begynner å røre på seg;) Nå er det vel bare å vente i spenning!
Gjest Skrevet 19. november 2009 #5 Skrevet 19. november 2009 Hvor kjøper man det? Apoteket? Og regner med at det er noe annet enn laktulose da....for det tar jeg jo av og til nå også og vil jo helst ikke set i gang fødselen ni uker før tiden :-)
Lillespire ღdesemberbabyღ Skrevet 19. november 2009 Forfatter #6 Skrevet 19. november 2009 Hmm.. nå har jeg fått mye sterkere kynnere i alle fall.. og har hatt tre på rad nå Får håpe dette er starten på den lykkelige slutten
Lillespire ღdesemberbabyღ Skrevet 20. november 2009 Forfatter #7 Skrevet 20. november 2009 Tror det er noe annet en laktulose, ja. Nå skal det vel egentlig ikke sette i gang noe dersom man ikke er moden, men sikkert greit å høre med jordmor for å være på den sikre siden. Her har det definitivt satt i gang ting. Nå har jeg fire minutter mellom riene. :-D Var på føden ca. kl. elleve, og da hadde jeg 1 cm. åpning. Spennende dette her!:-D
Minilille Skrevet 20. november 2009 #8 Skrevet 20. november 2009 Så spennende! Enn at du orker å skrive her med 4 min mellom riene kl 0340 da! Gleder oss til oppdatering! Hvor kjøper man denne oljen..?
Lillespire ღdesemberbabyღ Skrevet 20. november 2009 Forfatter #10 Skrevet 20. november 2009 Det stoppet opp nå på morgenen. Får håpe det tar seg opp igjen fort! Jeg har fått det hos en venninne, men hun sa hun hadde kjøpt det på apoteket. Vet ikke hva hun betalte.
Kine&nurket;-) Skrevet 20. november 2009 #11 Skrevet 20. november 2009 Jeg fikk beskjed om at lakserolje kan være farlig og føre styrtrier, som IKKE er bra, Det skal ikke tas- ikke om man er på termindatoen en gang....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå