Anonym bruker Skrevet 18. november 2009 #1 Skrevet 18. november 2009 Kan man ri hest i første trimester? Kan man ta sitsup og sånn? Bør man passe på dumpete bil veier? Har litt mensensmerter så er så redd for og ta bevegelser og slikt som ikke den lille kan tåle. Er ca 5 uker på vei (den lille er ca 3 uker)
Magia Skrevet 18. november 2009 #2 Skrevet 18. november 2009 Vet ikke helt åssen det er med hesteridnig, men situps og dumpete bilveier skal ikke være noe problem. Prøv å lev som før, bare unngå de matvarene som er skadelige, og selvfølgelig røyk og alkohol, så går det nok bra Og det er bare fint om du fortsetter å trene så lenge du klarer, det vil du få igjen for senere! De fleste spontanaborter skjer, så vidt jeg har skjønt det, fordi det er noe galt med fosteret, og at det derfor ikke er gunstig at det overlever. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 18. november 2009 #3 Skrevet 18. november 2009 Du kan leve helt som normalt:) Bare pass på alkohol og røyk;) Du kan ta situps så lenge magemusklene ikke deler seg. En del opplever nemlig at de deler seg på midten(fra brystkasse til skambein) når magen blir stor, og da skal en ikke trene dem. Du kan med fordel satse på de skrå situpsene, og kutte den rett-opp-situpsen. Og gjøre dette så lenge du føler det går greit:) Humpete vei gjør ingenting:) Ikke på slutten av graviditeten heller. Men det kjennes ubehagelig, det vet jeg;) Du klarer ikke å abortere ved aktivitet. Mange har nok prøvd dette, og ikke lykkes;) Det du kjenner er nok alle båndene som strekker seg fordi livmoren vokser. Dette er helt normalt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå