mamma til 3 prinsesser Skrevet 13. november 2009 #1 Skrevet 13. november 2009 Har blitt satt igang en gang tidligere med modningstablett, men de har visstnok gått mer og mer bort i fra det og bruker heller andre metoder. Legen snakka om at vi skulle settes igang med en slags ballong? Noen som har blitt satt igang sånn og har noen erfaringer å dele? Kjenner jeg er super skeptisk :-)
Gjøkeredet③ Skrevet 13. november 2009 #2 Skrevet 13. november 2009 Meg og en venninne delte faktisk rom på sykehuset da vi begge ble satt igang i fjor.. Jeg kom inn en dag før henne og ble satt på modningstabelett med en gang, men da hun kom inn mente legen at hun ikke var moden nok for det så hun fikk ballongen og begynte på modningstabelettene først dagen etterpå! Men det er vel forskjellig praksis på forskjellige sykehus.
vi blir 4 :o) Skrevet 13. november 2009 #3 Skrevet 13. november 2009 skal settes igang til uka og har fått nøye info ) dersom man ikke har noen tegn til åpning, setter mann inn et urin-kateter inn i livmortappen, dvs. man blåser opp balongen i kateteret, og lar det være litt drag i slangen. Innen et døgn pleier dette kateteret å falle ut, og man har da en åpning på 2-3 cm.. deretter får man modningstabletter, alt fra en til fire, etter hva man trenger.. Så tar de vannet, og man får rie-stimulerende drypp.. Denne prosessen kunne ta fra 1-3 døgn.. Også får man forhåpentlig vis en fantastisk fødsel ) Forskjellen i dag og tidligere, er at man før satte igang med rie-stiumulerende drypp, uten forarbeide.. Noe som i større grad førte til rask og smertefull fødsel, uten at kroppen var forbredt.
barney Skrevet 13. november 2009 #4 Skrevet 13. november 2009 Jeg ble satt igang med ballongkateter ved forrige fødsel. Litt ubehagelig å sette inn, men ikke noe å grue seg til. Funket som bare det på meg, fødselen var fullt igang etter en time eller to!
TBM28 er lykkelig 4barnsmamma Skrevet 13. november 2009 #5 Skrevet 13. november 2009 Jeg fikk modningstabelett i 2006, men ballong har jeg aldri hørt om.. Er det noe nytt de har begynt med???
It's all about me Skrevet 14. november 2009 #6 Skrevet 14. november 2009 Var fullstendig umoden da jeg ble satt igang i august 08. Fikk modningstablett, var aldri snakk om noe annet.
vilhahøstbabyda<3 Skrevet 14. november 2009 #7 Skrevet 14. november 2009 Farmora til mine barn ble satt i gang med ballong i '77 så det er ikke akkurat noe nytt.
mamma til 3 prinsesser Skrevet 15. november 2009 Forfatter #8 Skrevet 15. november 2009 Takk for svarene :-) Merker jeg er skikkelig nervøs for fødselen denne gangen... hjelper å høre andres erfaringer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå