Venter tvillinger Januar13 Skrevet 11. november 2009 #1 Skrevet 11. november 2009 Sies en skal spise lite men ofte,men jeg orker ikke tanken på noe mat :S om morran kan jeg bare glemme det,ikke en gang noe kjeks eller yoghurt.. (har aldri klart og spise frokost i mitt liv til nå el) har lyst på noe hele tiden men ikke noe som smaker godt lengre.. ikke fått dilla på noe eller... ennå... er 6+6 i dag
M ♥ ♂-2010 Skrevet 11. november 2009 #2 Skrevet 11. november 2009 http://www.babyverden.no/Tema/Temakategorier/Mors-kosthold/Under-svangerskapet/Hva-er-nei-mat-for-gravide/ Her er det en fin oversikt.
Venter tvillinger Januar13 Skrevet 11. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 11. november 2009 kommer ikke inn på siden der jeg :S Server Error 404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
M ♥ ♂-2010 Skrevet 11. november 2009 #4 Skrevet 11. november 2009 http://www.babyverden.no/Tema/Temakategorier/Mors-kosthold/ Det var rart, prøv denne:)
mamman til to gutter Skrevet 11. november 2009 #5 Skrevet 11. november 2009 http://matportalen.no/Matportalen/Emner/Gravide Her er de offentlige anbefalingene, helt uten synsinger:-) Og for å synse noe også;-) jeg syns det viktigste hvis man er veldig matlei og hvertfall hvis man har en tendens til å være kvalm, er at man faktisk klarer å spise noe, uansett om det kanskje er litt usunt. Jeg har vært plaget av ekstrem svangerskapskvalme de første mnd og har spist det jeg klarer når jeg klarer. Jeg har spist mye loff med syltetøy og potetgull. Ikke i nærheten av å være sunt, men tross alt veldig mye bedre enn å ikke spise noe og kaste opp det lille jeg presser i meg.
M ♥ ♂-2010 Skrevet 11. november 2009 #6 Skrevet 11. november 2009 Helt enig. Det viktigste er å få i seg mat, sunn eller ikke. Jeg spydde i seks uker i strekk, hver dag opptil flere ganger om dagen, og det eneste jeg klarte å få ned uten å spy det opp igjen av middag var pølser. Nå grøsser jeg bare jeg tenker på pølser, men det var iallefall noe som ble i magen.
Venter tvillinger Januar13 Skrevet 11. november 2009 Forfatter #7 Skrevet 11. november 2009 rart du sku si det.. pølser hadde jeg helt dilla på når jeg var gravid første gangen (tok abort) kalde pølser helst,gikk ned på høykant men det kom like fort opp igjen au :S gikk ned mange kg da...folk så på meg i løpet av 2uker at jeg gikk veldig ned i vekt da.. gjorde ikke noe annet enn å spy.. fikk ikke i meg noe som helst da,så håper det ikke blir sånn denne gangen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå