Neni Skrevet 10. november 2009 #1 Skrevet 10. november 2009 Er i en vanskelig situasjon og håper noen kan hjelpe meg... I november 2008 ble jeg sjukemeldt 50 prosent pga stress og utmattelse. Ble friskmeldt i slutten av mars 2009. Da jeg ble gravid nå i høst ble jeg sjukemeldt i september pga stor abortfare.Var da sykemeldt i 7 uker. Har nå begynt å jobbe igjen og har fått ekstrem bekkenløsning. Er redd for å bli sjukemeldt og at sjukemeldt perioden min blir brukt opp snart.Vet ikke hvor mange uker jeg har igjen. Hva skjer når man har brukt opp sjukemeldingsperioden sin og fortsatt ikke har mulighet til å jobbe pga bekkenløsning? Noen som vet dette? Kan jeg da gå over til svangerskapspenger? Er kun 15 uker og er skikkelig bekymra. Takk til den som svarer!!
♥Innimor & guttaboys♥ Skrevet 10. november 2009 #2 Skrevet 10. november 2009 Du må sørge for å bli satt over på svangersskapspenger nå med en gang, hvis grunnen til at du ikke kan jobbe er svangerskapet, og hvis ikke tilrettelegging av jobben din er mulig får man svangersskapspenger. Bruker man opp sykepengerettinghetene mens man har gravid står en dårlig hvis en fortsatt trengerå være sykmeldt etter fødselen.
Schuppa og Linemor+junibaby Skrevet 10. november 2009 #3 Skrevet 10. november 2009 Hei dette bør du skalle med legen din om eller hvis du har en bra personalavdeling på jobb, kan de vite en del om dette. Jeg har en veninne som var sykemeldt i ett år ( iforbindelse med sykdom, ikke graviditet), før hun mistet retten til sykepenger. Så du har litt å gå på. Men jeg er enig med hun som skriver før meg at det er dumt å bruke opp retten til sykepenger hvis det finnes andre alternativer. Lykke til.
Gjest Skrevet 10. november 2009 #4 Skrevet 10. november 2009 Jordmor sa til meg at man ikke får svangerskapspenger hvis man har bekkenløsnig, da skal man ha sykemelding. Svangerskapspenger skal visst brukes når det er fare for risiko for fostret og tilrettelegging ikke kan gjennomføres. Men det er jo bare å snakke med JM om dette, hun vet sikkert om du kvalifiserer til svangerskapspenger eller ikke
tingeling81 Skrevet 10. november 2009 #5 Skrevet 10. november 2009 Om du har jobba innimellom, så tjener du deg vel opp igjen rettar til sjukmelding? Skal tenke seg godt om før ein går over på svangerskapspengar...Får ikkje feriepengar av svangerskapspengar, men det får ein om ein er sjukmeldt. Litt forskjell på å få feriepengar for 10 veker eller eit år...
Neni Skrevet 10. november 2009 Forfatter #6 Skrevet 10. november 2009 Takk for mange flotte svar. Skal til lege i morgen tidlig så får høre hva hun sier. Er vel vanskelig å jobbe med bekkenløsning uansett hva jobb man har spør du meg... Må vel snakke med nav også... huff...j.... dritt! Må gjerne få flere synspunkt om noen har det!
Neni Skrevet 11. november 2009 Forfatter #7 Skrevet 11. november 2009 Har vært til lege,snakket med nav osv...for ett styr...Men det ser ut som jeg ender med sykemelding og ikke svangerskapspenger når den tid kommer.... så vi får se hva nav sier tilslutt og hva jeg kvalifiserer som... kjipt å måtte bruke opp sykemeldingsdagene synes nå jeg. Men, men sånn er det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå