mamma til tre nydelige jenter Skrevet 9. november 2009 #1 Skrevet 9. november 2009 jeg skal snart til å stelle til denne berømte fødebaggen. vi får alt av bleier nettingtruser å skjorter på barsel. så det gidder jeg ikke drasse på. har heller ikke tenkt å ha med meg et helt flyttelass som enkelte har. grønnsåpe går jeg ut i fra at vaskekona fremdeles bruker så det kan jeg få av henne. fikk iallefall det av jordmor som var inne ibøttekottet å snoket etter sist fødsel. jeg har tenkt på dette foreløpig.: noen av mine egne truser. bh ekstra store for anledningen. jogge/pysj bukser mobil lader kamera + lader å minnebrikke noen singletter ullsokker slippers. hente sett til den lille har du en ting du aldri kunne klart deg uten på føde/barsel?
Let's hear it for the boys! Skrevet 9. november 2009 #2 Skrevet 9. november 2009 Jeg ble syk på barsel, så jeg kunne ikke klart meg uten morgenkåpen min! Dasset rundt i gangene i flere dager før jeg orket tanken på vanlige klær. Håper selvsagt at jeg er i bedre form denne gangen, men morgenkåpen blir med just in case
Mammaioktober Skrevet 9. november 2009 #3 Skrevet 9. november 2009 Morgenkåpe!! Jeg blødde så grasalt mye, det rant nedover beina. Godt å ha en morgenkåpe istedetfor bukser, for å si det sånn
Let's hear it for the boys! Skrevet 9. november 2009 #4 Skrevet 9. november 2009 Ja, det var det, og! Hadde jeg helt glemt. Hver gang jeg skulle på do fosset det blod i strie strømmer nedover bena. Usj.
Let's hear it for the boys! Skrevet 9. november 2009 #6 Skrevet 9. november 2009 Jajaja, alt det der! Nå kommer alt tilbake
MammaTilNydeligsteA Skrevet 9. november 2009 #7 Skrevet 9. november 2009 Slippers/crocs til å dusje i. Ekkelt å stå barbeint i dusjen der. Hårføner til å tørke seg nedentil Klær til bebisen. Stive, gamle sykehusklær er ikke stas. Tar med noen sett deilig, mykt ullundertøy og nøstebarnpleddet. Ullammeinnlegg Singletter, cardiganer og tights. Pysjbukse.
Let's hear it for the boys! Skrevet 9. november 2009 #8 Skrevet 9. november 2009 Hårføner var jammen et godt tips. Spesielt om man blir sydd :/
Vimsetrollet Skrevet 9. november 2009 #9 Skrevet 9. november 2009 -Bind (etter hvert er det godt å slippe de store sykehusbleiene) -Ammeinnlegg i ull -salve til såre brystvorter -drikkeflaske (aaaaalt for slitsomt å sette seg opp for å drikke av glass under fødselen)
You can call me Dårris Skrevet 9. november 2009 #10 Skrevet 9. november 2009 PC eller lesestoff. Selv om vi er oppslukte av babyene våre den første tiden, så er det greit å kunne koble av litt med noe annet også. Chicco ammeinnlegg. Hvis du blir sår på puppene så er natusan og andre billiere varianter terror for brystvortene! Toalettsaker: tann-børste/krem, fuktighetskrem, særlig til ansiktet og hendene, lypsyl.dusjsåpe som ikke lukter sykehus. Slippers. Kamera/mobil (ikke glem lader) Tror ikke jeg brukte mine egne klær i det hele tatt før jeg skulle hjem, kanskje til babyen når vi fikk besøk. Kjeks sjokolade osv er faktisk litt greit å ha på barsel også. Ikke sikkert du er i form til å gå i kiosken, og måltider er måltider, blir du sulten utenom så må du ordne det selv. En litt stor vannflaske er også fint, man blir veldig tørst av å amme. Jeg brukte smokk allerede på sykehuset, men vent til ammingen er i gang først. Klær til hjemreisen til både mor og baby. Babysete og ytterklær.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå