bettan2 Skrevet 6. november 2009 #1 Skrevet 6. november 2009 Hva gir dere av mat til deres små? Og når begynte dere med f.eks brødskive å sånne ting? Jeg har en sønn på 6mnd, å jeg har prøvd med veldig små biter, men det er ikke mulig enda, han får det i halsen med en gang, så jeger litt nervøs for å prøve å gi han mer!
VåreSøteSmå Skrevet 6. november 2009 #2 Skrevet 6. november 2009 Fullammet til 6mnd, deretter begynte vi forsiktig med grøt,gulrotpure/sviskemos,middagsglass,.og morsmelk. Tror h*n var rundt 7-8mnd når vi begynte med skiver.var ikke så glad i biter så h*n spyttet de ut igjen.Men det gikk seg til etterhvert.prøvde litt og litt. Små biter med leverpostei,etterhvert skinkeost.
VåreSøteSmå Skrevet 6. november 2009 #3 Skrevet 6. november 2009 Ble litt rot no.hehe. Litt før 6mnd fikk h*n prøvesmake litt gulrotpure og litt sviskemos. Og begynte forsiktig med grøt.Dette var kjempe godt. Og etterhvert (7-8mnd?) så begynte vi å gi små skivebiter med leverpostei,etterhvert med skinkeost og.H*n var ikke så glad i biter, så tok litt tid å venne h*n til det. Er jo noe helt nytt. Så kan ta litt tid. bare å prøve igjen om en liten stund så går det seg sikkert til etterhvert.trodde aldri det skulle gå.Men joda tilslutt elsket h*n det )
bettan2 Skrevet 6. november 2009 Forfatter #4 Skrevet 6. november 2009 takk for det, han får jo frukt purreè og middagsglass, å det går ned på høukant, men men, får vel bare fortsette å prøve!
VåreSøteSmå Skrevet 6. november 2009 #5 Skrevet 6. november 2009 Lykke til.Det går nok fint til slutt skal du se )
Gjest Skrevet 6. november 2009 #6 Skrevet 6. november 2009 Jeg synes egentlig at 6 måneder hørtes litt tidlig ut for brødskive.. Det er jo forskjell på barn, og noen klarer det jo helt fint, men jeg ville gitt helt finmoset middag/frukt og grøt i en måned eller noe til før jeg prøver med middag/frukt som er litt grovere moset og SÅ ville jeg prøvd brød. Uten at jeg skal påstå at jeg er babyorakelet, men har i det minste klart å holde liv i en liten gutt i over 3 år
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå