Bumblebeee Skrevet 4. november 2009 #1 Skrevet 4. november 2009 Har hatt skikkelig vondt i hodet et par dager nå. Paracet hjelper ikke, eneste som lindrer litt er å ligge i et mørkt, kaldt rom. Jordmor ymtet frempå om svangerskapsmigrene... Jeg hadde veldig mye hodepine en periode i forrige svangerskap også, men husker ikke når. Håper virkelig ikke dette er det samme, da kan jeg "se fram til" mange uker med vondt i hodet. Noen tips?
Linnhost88 Skrevet 4. november 2009 #2 Skrevet 4. november 2009 Jeg hadde det slik fra uke 17-20 og føler virkelig med deg! Ingen paracet hjelper og jeg syns det var helt foferdelig å våkne med den samme hodepinen jeg la meg med... Jeg kuttet ut alt sukker, spiste lakris og drakk MYYYE vann (sikkert 6l dagen) og tok det mye med ro, før det gikk det over... Er 22 uker i morgen og har falt tilbake på søtsakene, men drikker samme vannmengde og gjør alt i mitt eget tempo... Og jeg føler meg som en ny person uten hodepinen Håper det ordner seg for deg! Lykke til!
Bumblebeee Skrevet 4. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 4. november 2009 Skal prøve å drikke mye vann jeg også. Lakris kan jeg ikke hive innpå med, har høyt blodtrykk og da skal man visst ikke ha for mye av det. Hvile blir det så som så med, har en meget aktiv jente på 14 mnd... Trøsten er at det går over etterhvert...men kan ikke si at jeg gleder meg til å sitte i et trangt rom uten frisk luft og stirre på en pc hele dagen. Jaja, det var dagens syt.. hehe
pobbles Skrevet 4. november 2009 #4 Skrevet 4. november 2009 Sliter også med denne sinnsyke hodepinen. Var hos legen idag og sjekka alt, men fikk tre dager sykemelding for å komme meg. Sitte på trangt kontor og stirre i pc skjermen hele dagen hjelper ikke akkurat for meg heller. Synet er sjekka også og spiser ikke noe annet enn jeg gjorde för jeg ble gravid.
Plikkert70 Skrevet 4. november 2009 #5 Skrevet 4. november 2009 samme her, hatt migrenehodepine siden fredag, var og målte bt og sjekket urin i dag, dette var fint. 'kjøpte masasje ole på tur hjem og fik masasje av min kjøre, det hjalp litt, men kjenner den ligger der og lurer. Jordmor mente det kom av stress og hormonelt, iallefall er det pyton og sinsykt vondt, jobber i barnehage og der er det ikke akkurat stille om dagene. God bedring til dere alle andre, prøv med masasje til nakken og skuldrene.
Kate77 Skrevet 4. november 2009 #6 Skrevet 4. november 2009 Kan være bihulene som er tette pga hovne slimhinner. Prøv å lage saltvannsløsning og skyll godt med engangssprøyte eller snuft inn vhja skje el. Har hjulpet meg veldig her!
Bumblebeee Skrevet 5. november 2009 Forfatter #7 Skrevet 5. november 2009 Måtte legge inn årene...har kanskje sovet en time tilsammen i natt pga hodepinen. Ble kvalm og svimmel også. Så nå er jeg hjemme fra jobb... Lurer på om jeg noen gang skal klare å være hjemme fra jobb uten dårlig samvittighet. Dårlig samvittighet er tåpelig, jeg ville jo hundre ganger heller valgt å være frisk og på jobb enn syk og hjemme.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå