Gå til innhold

Hvor ofte har ungene tilgang til PC paa skolen ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Her nede er det ganske stort fokus paa aa kunne bruke PC i tidlig alder og eldste paa 4 aar har tilgang til PC ca 1 time hver dag paa skolen.

De maa ikke da, men de har muligheten og etter hva jeg er skjoent saa er det ganske populaert.

 

Hjemme har han ikke fattt proevd seg tidligere, men merket i gar da vi kikket paa barnesanger ( med film ) paa youtube saa visste han hvordan han skulle gjoere det. Hvordan velge noe og bruke musa.

 

Naar begynte deres barn med PC ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet ikke hvor ofte de har tilgang på skolen.

Eldste fikk prøve seg litt allerede før han ble 2 år, men da var han ikke særlig interessert, ikke sjønte han noe heller.

Hadde da ikke pc før han var over 4 år etter det, men han viste ikke interesse før etter han begynte på skolen, kanskje i 6 års alderen.

Lillemor har en stund, kanskje 1/2-1 år fått prøve seg litt, har et par pc spill som hun interesserer seg for. Hun er 4 år.

I begynnelsen fikk hun ikke til så godt, men nå er hun kjempeflink, ser stor fremgang. Klarer ikke alt på egenhånd, men det kan man vel ikke forvente heller.

 

Vi bruker ikke musa, bruker bare den man setter fingern på på laptopen. Dette er noe ungene har mestret fra første stund.

Skrevet

samme her, det var ikke mus . Men paa skolen bruker de mus tror jeg.

Skrevet

De har kun 2 datarom på skolen så det blir kun i de timene de har data og det er vel 2 timer i uken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...