Gå til innhold

Hånd-desinfisering - hvor ofte gjør dere det??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi gjør det når vi kommer hjem etter å ha vært ute, enten ute å lekt eller på besøk hos andre eller på butikker. Når tid gjør dere det???

Videoannonse
Annonse
Gjest sug lut
Skrevet

Aldri, med unntak av idrettsarrangement med mangelfull mulighet for annen håndvask.

Skrevet

God håndvask er bedre. Desinfiserende bruker vi bare når vi er ute, uten mulighet til å vaske hendene.

Skrevet

Flere ganger om dagen på jobb, sjeldent hjemme. Kun hvis en av ungene har spydd og jeg har vært bortpå oppkast. :o/

 

Har vi vært på butikken så vasker jeg hendene med såpe når jeg kommer hjem.

Skrevet

Aldri egentlig. Har ikke sånn middel en gang. Vasker hendene godt i stede, som vi alltid gjør.

Skrevet

i disse tider bruker jeg det når jeg skal lage mat, ellers ikke....

Skrevet

Kun på jobb i hjemmetjenesten. Da bruker jeg det ofte.

Har også brukt det på reiser, men ikke i hjemmet. Vi bruker såpe og vann.

Skrevet

Jeg bruker det på jobb, men prøver å heller vaske hendene, fordi jeg blir så tørr av den spriten flere ganger om dagen...

 

Her hjemme vasker vi hendene med såpe og vann, akkurat like effektivt:)

Skrevet

Vi har en prematur baby, så ganske mye. Alle som kommer på besøk må bruke det, og vi bruker det etter grundig håndvask hver gang vi har vært ute.

Skrevet

Vi bruker det når vi er ute og handler (handlesentre osv). Ekkelt å gå rundt med det tykke handlesenterbelegget hele tida, så da er det greit med våtservietter (for vask) og hånddesinfisering etterpå (siden man ikke har en vask med såpe og vann i nærheten hele tiden) :)

Skrevet

Aldri. Vasker hendene med såpe og vann.

 

Sist jeg steriliserte hendene mine var da minsteman ble født, da måtte vi det hver gang vi kom inn på nyfødt-intensiv der han lå.

Skrevet

Bruker såpe og vann.

Men tastatur-mus-mobiltlf å sånt har fått seg en ekstre tørk etter endt dag. + dørhåntaket på utterdøren som vi deler med naboen.

 

Skrevet

Hele dagen på jobb (i hjemmetjenesten) men det har vi da alltid gjort;)

Hjemme så vasker vi med vann og såpe.

Dersom vi er ute uten mulighet for å vaske så bruker vi det- særlig hvis vi spiser ute!

 

Skrevet

Har en flaske i bilen til bruk hvis vi f.eks har vert på handlesenter osv. Ellers såpe og vann! :)

Skrevet

Nå som jeg er den eneste uten nøffesyke her hjemme, så bruker jeg det hver gang jeg har tørket snørr, barnerumper, spy, skiftet bleier osv... og før jeg skal ta i ferdigsterilisert flaske og før jeg skal lage eller spise mat.... Har aldri brukt det tidligere, og kommer nok ikke å bruke det når folk er friske igjen heller. Kan jo være greit å ha en flaske stående hvis familien skulle få omgangssyke eller noe.

 

 

Skrevet

Så vidt jeg kan erindre har jeg aldri gjort det noen gang i hele mitt liv.

Skrevet

På jobb gjør jeg det hele tiden.

 

Hjemme klarer jeg meg med grundig håndvask. Akkurat som vi pleier. Når vi kommer hjem, etter dobesøk, før mat osv...

Skrevet

kun når vi er på tur og ikke finner vask og såpe.

Vi vasker hendene med såpe og vann hele dagen har jeg inntrykk av (i allefall etter at vi fikk barn i sept). Etter bleiebytte, før matlaging, før flaskevask, etter tur ut av huset osv..

Gjest Sekretøsa
Skrevet

Ørtenfjørten ganger på jobb, aldri hjemme. Jeg har en flaske i bilen, og en i veska sånn just in case...

Skrevet

Hele tiden på jobb! Hjemme er det ikke så ofte, men bruker det mye når vi er ute på kjøpesenter,ute og spiser og på reiser og sånn.

 

Men dere som sier at håndvask med vann og såpe er bedre, det er faktisk ikke helt riktig.. Det er gjort flere studier som viser at desinfeksjon er bedre enn håndvask! Det gjelder imidlertid hvis det ikke er synlig tilsøling. Man har testet antall bakterier på hendene før og etter hånddesinfeksjon, og før og etter håndvask, og det viser at desinfeksjon fjerne flest bakterier! Og husk at håndvask skal utføres MINST 30 sek for at det er bra nok.. Det holder ikke å skylde hendene 5 sekunder under vasken etter toalettbesøk liksom... Og DET ser jeg mange som gjør!

Skrevet

Vi bruker det kun hjemme når det går omgansyken,aldri ellers. Heller ikke nå med svineinfluensa.

 

Ungene bruker når de har vært på do på skolen, de må vaske seg forran vært måltid osv.

Gubben bruker det hele tiden på jobb, men det gjør han alltid. Han jobber i helsevesnet, så ikke noe unormalt for de.

Jeg jobber i butikk, og vi har nå fått slik tilgjengelig flere steder. Jeg bruker det ikke så mye, men vasker meg oftere enn normalt. Har hørt at det er bedre å vaske seg med såpe, enn desinfisering.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...