Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #1 Skrevet 30. oktober 2009 Var på besøk hos noen bekjente, og tv stod på fordi vi ville se et underholdningsprogram alle fulgte med på. Det er henne vi kjenner, ham hadde vi bare truffet spordarisk før. Så satt vi der altså og denne mannen kommenterte minst 15 ulike damer som var med i både programmet og eklamene i mellom på den tiden vi var der. Eksempler på kommentarer som han stilte mer som spørsmål til enten kona eller min mann: "Å, hun der var da utrolig pen synes du ikke?" "Oi, hun hadde skikkelig sexy figur, se DEN rumpa da! Oioi... det hadde vært noe å ta på, hæ? Litt mer aktiv på trimmen nå (kona si) så kommer du der du og.." "Hun der xx dama er jo knallfin, ikke sant (mannen min)?" Kona, altså hun vi kjenner, bare nikket og smilte med til ham og så bort på oss med noe jeg tolket som et litt unnskyldene blikk. Mannen min ble helt paff av måten han holdt på med og smilte bare høflig og mumlet fram joda og slikt på rett sted og jeg ble helt satt ut. Snakket litt med henne på kjøkkenet mot slutten av kvelden og spurte om han pleide å sitte slik, og joda, det var helt vanlig, han kommenterte alle fine damer han så uansett hvor de var og hvem de var med, hun var godt vandt med det. Jeg har derimot aldri vært borti slik oppførsel før og hadde ikke likt det om min mann holdt på slik, og ha sa han ikke hadde likt det om jeg holdt på slik heller om andre menn. Er dette vanlig eller var han fyren litt sær?
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #2 Skrevet 30. oktober 2009 Oi, nei dette har jeg aldri opplevd. Synes egentlig det er en uting å si slikt forran partneren sin, og på en måte blir det ekstra ekkelt hvis slikt blir sagt forran andre folk med partneren tilstede i tillegg. Klart jeg ser menn jeg synes er veldig attraktive, men kommenterer det ikke til mannen min eller forran andre gjester med mannen min tilstede. Synes det er ufint, og respektløst ovenfor partner =/
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #3 Skrevet 30. oktober 2009 Helt enig med annie 14.18.. Har aldri opplevdd dette selv, men syns det er respektløst ovenfor konen.. :s
Gutta er ute og puppene henger Skrevet 30. oktober 2009 #4 Skrevet 30. oktober 2009 Har heller aldri opplevd dette. Men må si at den fyren hørres noe spesiell ut siden han sitter slik og kommenterer foran mennesker han knappt nok kjenner. Syns veldig synd på kona hans da, sikkert fryktelig pinlig for henne og ikke minst nedvergende for henne.
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #5 Skrevet 30. oktober 2009 Han hørres ut som min...bare at jeg sa i fra at jeg ikke ville ha det derren der. En ting er hvis det er...ja, bare for å si noe, Angelina Jolie (som veldig mange syns er veldig attraktiv), og kommentere det foran meg eller andre. Det får nå så være. Men det der mannsjåvenistiske ungkar-skal være kul opplegget fikk han bare pakke sammen! Er ikke ungkar lengre!! Syns venninna di skal si ifra. Kanskje han var singel lenge før de møttes? Eller har en vennegjeng som alltid har holdt på sånn. Gammel vane, vondt å vende. Men syns ikke hun bør tillate dette. Det er jo oppførsel som vil smitte over på evt. barn. Når jeg drar det kortet til min kjære, så får han ei annen pipe. "Vil du at dine barn skal si sånne ting/oppføre seg sånn????" Kan være jeg har vært heldig da, at min hadde vett i knotten. Håper din venninnes kjære og bare har som sagt, en gammel vane.
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #6 Skrevet 30. oktober 2009 HI her Da er det ikke bare vi som reagerte nei, litt greit å se. De det gjelder har vært gift i 12 år og har 2 barn sammen og han har visst alltid vært slik. Jeg fatter ikke at hun orker jeg. Var generelt sett en veldig rar mann etter min mening. Skrøt også mye av seg selv. Hvor flink han var i fotball, at han var først i løypen på turer, god på ski osv. Fikk inntrykk av at han kanskje har veldig lav selvtillit? Ellers var han faktisk veldig hyggelig da, flink vert som passet på at vi hadde god mat og drikke og slikt, men hadde da disse to tingene om jeg reagerte litt på.
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #7 Skrevet 30. oktober 2009 Kanskje det har hendt ting vi ikke vet? Vet menn blir veldig...mannete hvis det er noe som truer manndommen dems. En kompis måtte fjerne ene testikkelen p.g.a. kreft. Han blei mobba han av andre guttekompiser!!!!! Kan du tenke deg? Så det KAN jo være noe sånn som har hendt han og da..at han føler han må bevise at han er MANN hele tiden. (mente ikkje nødvendigvis kreft nå alså) Kjenner et par som MÅÅÅ kommentere deilige damer heeeele tiden. Ler jeg. "Haha! Hva er det du sier? Usikker på sexualiteten din, siden du må annonsere at der går det fine damer??" Eller hvis min kjære drister seg til å si noe sånn. "Åh. Du syns det ja. Jaja. Får gå å ha deg litt med hu da, så slipper du å tenke på det.." "Neiiiiiiii!! Du som er deiligst i verden!!!" får jeg til svar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå