Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #1 Skrevet 30. oktober 2009 Og jeg er lei nå. Lurer på om jeg tiltrekker meg folk som trenger oppmerksomhet eller noe, har hatt en slik venninne før og. Saken er at jeg har blitt kjent med en jente på nettet. Vi er i samme babygruppe på nettby, begynte med brev der, så facebook og msn. Hver eneste gang jeg er pålogget på nettby, facebook eller msn så er hun der med engang og skal snakke om alt mellom himmel og jord, og da kun seg selv og barnet hennes. Jeg skjønner at hun trenger råd og div, men noen ganger har jeg nok med meg selv, og er ikke alt jeg vet heller. Hun sender mld (Har aldri gitt henne nr mitt, det er hemmelig, og ligger ikke ute på nettet noen steder, men hun hadde skrevet til mamma på face og bedt om det.) Jeg blokkerer henne på msn, og noen ganger facebook, men da må jeg jo blokkere hele chatlisten, og er jo folk jeg vil snakke med. Bare mens jeg har skrevet dette har jeg fått 3brev på nettby, og 5mld på chatten! Jeg orker ikke mer, og blir faktisk sliten av å hele tiden måtte svare på masse spørsmål, og hele tiden lese ting som hun sender meg. Skriver jg noe om meg selv, så bare overser hun det, og skriver noe om seg selv igjen. Spør jeg om råd til noe, så svarer hun aldri. Har nemlig prøvd for å se hva som skjer. Noen ganger virker det som om hun følger med på om jeg på eller ikke, siden jeg får alltid brev 1min etter at jeg er pålogget. Er jeg ikke pålogget en dag, får jeg 3-5brev om at jeg må på, og at hun vil at jeg skal bli pålogget og ikke kan være vekk så masse.. Er så lei. Men føler meg så fæl om jeg hadde sagt ifra, virker jo ikke som om hun har mange venner siden hun er så på hele tiden. En kveld sendte hun 8mld om natta, og at hun skulle legge seg, jeg dusjet da hun sendte de meldingene. Da den 9mld kom, så sto det at du sover sikkert, kan vente med svar til imorra. Dette er jo ikke normalt?! Huff.. Vet ikke hvordan jeg skal takle dette, eller ta det opp med henne..
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #2 Skrevet 30. oktober 2009 Forstår godt at du blir sliten jeg! Jeg hadde IKKE taklet det der! Du føler deg kanskje slem når du sier i fra, men jeg mener det er slemmere mot deg selv å la det fortsette!
Anonym bruker Skrevet 30. oktober 2009 #3 Skrevet 30. oktober 2009 Jeg tror det er bare en ting å gjøre, og det er å si det som det er. Jeg ville sendt henne en melding hvor det sto noe sånt som " Jeg synes du er ei hyggelig jente og jeg like å snakke med deg av og til, men når du sender meg meldinger hver eneste dag og maser på meg så blir jeg lei. Faktisk så lei at jeg må si fra til deg. La meg få litt fred innimellom så jeg igjen får lyst til å prate med deg."
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå