sn@rt2barns-mor Skrevet 28. oktober 2009 #1 Skrevet 28. oktober 2009 Jeg har ca 7 kg som jeg vil ha vekk fra svangerskap. De sitter typisk på mage, rumpe, lår. det er snart 5 mnd siden fødsel og etter det første vektfallet (fødsel+vann+noe fett) ca 6-8 uker etter fødsel har vekta stått BOM STILLE! Jeg har kanskje tatt av meg 1 kg på 3 mnd. Dette er veldig frustrerende, for jeg jobber hardt! Jeg trener 4-5 dager i uka. Både kodisjon og styrke. Trener på treningsstudio. div. timer. dans, step og styrke osv... Går innimellom turer eller på mølla. Spiser normal, sunn mat. (teller ikke kalororier). Spiser ikke godis, bakverk e.l i ukedagene, kun på lørdag. Hva gjør jeg feil?????? Noen som har noen tips og råd til meg.
winneboo Skrevet 28. oktober 2009 #2 Skrevet 28. oktober 2009 Du kan ikke gå ut i fra hva vekta sier når du trener for å gå ned i vekt. Du bygger opp muskler som veier en del. Det beste er å måle deg med målebånd. Forresten så spiller det ingen rolle om du spiser usunt på lørdag enn på en onsdag, poenget hvor mye usunt spiser du på lørdagene? Dytter du i deg det du vil, så er poenget borte. Bedre å ta en sjokoladebit på tirs og tors enn å hive nedpå det du vil ha på lørdager.
Gjest Skrevet 28. oktober 2009 #3 Skrevet 28. oktober 2009 Ammer du? På noen holdes kiloene igjen av kroppen så lenge man ammer, så mulig de vil fly av når de slutter å amme. Ellers så veier jo muskler en god del mer enn fett, så det kan jo være du egentlig har gått ned en del fettvekt, men opp igjen muskelvekt om du skjønner hva jeg mener? Jeg har veldig god effekt av å spise helt, helt regelmessig (hver 3. time) og ikke noen ting mellom måltidene, kanskje det er noe for deg om du ikke har prøvd?
Gjest Gul stjerne Skrevet 28. oktober 2009 #4 Skrevet 28. oktober 2009 Du kan sjekke stoffskiftet ditt. Er det for lavt er vektnedgang omtrent umulig.
sn@rt2barns-mor Skrevet 28. oktober 2009 Forfatter #5 Skrevet 28. oktober 2009 Du har et poeng der - med målebånd. det burde jeg gjøre. For jeg trener armene ganske mye og har fått litt muskler... Når det gjelder lørdager så dytter jeg ikke nedpå nei. Er mer snakk om ett glass vin og litt sjokolade. Når det gjelder mat ellers vil jeg ikke spise mindre nå som jeg fullammer.
vaskedama+♂ 09 og 11 Skrevet 28. oktober 2009 #6 Skrevet 28. oktober 2009 ammer jeg også, trener og står i og spiser sunt. Men står på stedet hvil. En venninne av meg har det samme. Satser på at jeg går ned i vekt når jeg slutter å amme.. Småen er 3,5 mnd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå