Gjest Skrevet 27. oktober 2009 #1 Skrevet 27. oktober 2009 Dere som har hunkatt,var de veldig masete om å få ut etter operasjonen,eller ble hun mye roligere? Fikk dere beroligende til henne siden hun skulle være inne i mange dager (er vel minst 7 dager er det ikke?)så hun ikke ble så rastløs?? Hunkatten vår er 2 år og i morgen klokka 12 skal hun steriliseres! Skulle faste dagen før og derfor holdes inne! Og det er ikke enkelt altså! Vi holder henne inne da,men fy søren for et mas det blir i natt! Stakkars pus,går bare og mjauer så sårt..Sover akurat nå heldigvis! Men blir vel mer masing i kveld/natt tenker jeg.. Hvordan i huleste blir det da å tvinge henne til å være inne i mange dager til??? Jeg aner ikke hvor lenge veterinæren vil hun skal holdes inne (vet ikke hvilke sting det skal brukes heller,om det er slik vi må fjerne eller slike vi slipper fjerne..),glemte spørre henne på telefonen. På nettet har jeg lest så forskjellig..Har lest 3 dager tror jeg det var..Så har jeg lest 7 dager og 10-14 dager ca.. Ble katten deres veldig forandret etter operasjonen da? Mere kosete? Andre ting hun forandret seg på? Når man fjerner bare eggstokkene og ikke livmoren,får katten løpetid da?? Håper ikke det! Veterinæren skulle fjerne bare eggstokkene sa hun,var visst vanligst det..Glemte å spørre om det med løpetiden jeg.. Leste på en nettside over en annen dyreklinikk at det var best å fjerne både eggstokker og livmor,for vist livmoren ble igjen var det større sjanse for livmorbetennelse! Dette må jeg spørre veterinæren om i morgen tenkte jeg! Måtte dere ha spesialmat til katten?? Kjøper man det hos veterinær eller dyrebutikk? Er det veldig dyrt?? Bruker bare butikkjøpt vi nå..Gjelder det bare tørrforet eller boksmaten også??
Gjest Skrevet 27. oktober 2009 #3 Skrevet 27. oktober 2009 VÅr katt var ikke like masete etter å komme ut etter steriliseringa, men vi klarte ikke holde henne inne lenger enn ei ukes tid tror jeg. Hun var veldig fin i formen, arret så veldig fint ut, så vi tok sjansen (ringte også dyrlegen for å høre om det var ok at vi lot henne være ute..) Her anbefalte de helst å holde inne katten i 2 uker, for da skulle stingene tas.. Jeg tror katten får løpetid når de lar livmoren være igjen. Jeg vet faktisk ikke. Og jeg vet ikke hva de gjorde på vår katt. Håper de fjerna livmoren, pga livmorkreften du selv nevnte. Må kanskje ringe dem og høre.. Når det gjelder tørrfor, gir vi kun mat vi kjøper på dyrebutikk/veterinær (Royal Canin). Det virker veldig dyrt, siden det koster over 200kr, men det er veldig drøyt og varer leeenge. Lønner seg veldig mener nå jeg Så er det mye bedre for katten også, for det inneholder alt av vitaminer og mineraler som den trenger, i forhold til "butikkmat". Men jeg vil ikke tro at du må kjøpe sånn "dyr mat" pga hun skal steriliseres, det hadde jeg ikke tenkt på iallefall, og dyrlegen nevnte heller ikke noe om dette da vi var der. Vi gir forresten butikk-kjøpt boksmat til henne. Rett og slett bare fordi hun er veldig glad i det, og spiser det masse (FOR masse, hun er for godt vant, hehe) og vi ikke harmulighet til å gå på dyrebutikk/veterinær hele tiden for å kjøpe mer.. Vår katt er forresten 6 år, og vi steriliserte henne tidligere i sommer..
Ooops I did it AGAIN Skrevet 27. oktober 2009 #4 Skrevet 27. oktober 2009 Her ble det faktisk et problem. Hun hadde body på seg, og følte seg vel ikke helt "fresch" akkurat;) men ut ville hun. Var varmt og fint da vi gjorde det i mai, da var hun 3,5 år. Gikk ut på verandaen sammen med henne for at hun skulle få lufte seg allerede etter 4 dager. Men det gikk helt fint. Ble ei ny katt, kosete og trivelig:) hannkatten min var bare 8 mnd da han ble tatt, men har vært en kosegris siden han ble født;)
Gjest Skrevet 27. oktober 2009 #5 Skrevet 27. oktober 2009 ? Lykkelig med : Gikk hun rundt og bare mjauet og maste da eller? Like mye som dagen før operasjonen,da hun måtte holdes inne??
Gjest Skrevet 28. oktober 2009 #6 Skrevet 28. oktober 2009 Da skal vi snart dra på klinikken,om en liten stund,skal være der klokka 12,fikk ny tid! Stakkars pusen,jeg synes så synd i henne,hun er så rastløs,har så lyst ut,og så har hun ikke spist siden litt boksmat 14.15 i går! Hun måtte faste! Håper selve operasjonen går bra.. Og håper hun blir mindre rastløs (og snillere)etter operasjonen! ikke noe særlig..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå