Gå til innhold

Noen som har blitt gravid vha prøverøsmetoden?


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Skrevet

Og hadde dere mange forsøk?

 

Trenger litt solskinnshistorier....

 

:-)

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

 

Ble gravid på 5. IVF-forsøk i en alder av 40 år. (Hadde prøvd i 12 år)

Lykke til !

Skrevet

Jeg er 6+1 i dag etter 6. forsøk (+ et avbrutt forsøk). Er 37 år.

Skrevet

Ble gravid på første forsøk, sitter her 6 mnd på vei. Jeg synes prøverørsbehandlinen er fantastisk, men selvsagt krevende ettersom den tar såpasslang tid. Etter å ha lest på diverse forum og vært hos diverse leger, hadde jeg svært lave forventninger og lurte på om de ville få ut noen egg. Men de fikk ut svært mange og jeg har fem embryo på frys, alle med den beste kvalieten.

 

Jeg er 41 år ved termin :-)

 

Lykke til, det er veldig individuelt hvordan det går, så ikke legg vekt på alle de "dårlige" historiene som jeg gjorde!

Skrevet

Takk for svar!

Er vel eggene som avgjør resultatet kanskje?

 

 

Skrevet

Ikke nødvendigvis. Jeg hadde få egg ved hvert uttak (rundt 4-5) og ble ikke gravid med de beste eggene. Lyktes med et fryseegg som hadde grei kvalitet (akkurat god nok til å bli fryst ned). Må legge til at jeg hadde overhodet ingen tro på at det forsøket skulle lykkes, men nå sitter jeg her med verdens skjønneste tulle:-).

Det var jeg som svarte øverst, som lyktes på 5. forsøk.

Skrevet

Eggene har selvfølgelig mye å si, men også forholdene i livmora, alder, livsstil og allmen helsetilstand.

Skrevet

Jeg er hun som er 6 mnd på vei. Jeg fikk over tjue egg på vei, forsøket ble nesten avbrutt på grunn av fare for overstimulering. Fikk 60% befruktning, og alle var topp kvalitet. Sædkvaliteten har nok også svært mye å si.

 

Må bare fortelle det, fant så mye negtativt på disse debatt sidene. Får stå noen solskinnshistorier her også :-)

 

Jeg lever sunt (har alltid gjort det) og benyttet meg av en dyktig akupunktør.

 

Legen opplyste til meg at det er genetisk i hvor mange egg + kvalitet man har som 40 åring, så hva som hjelper er ikke godt å si!

 

Skrevet

Var ca 37 år da det klaffet på 3.forsøk.

 

 

 

 

Skrevet

Hei.

 

Jeg lyktes på første IVF forsøk :-) 6 folikkel, 5 egg, 4 ble befruktet og to av dem var av god kvalitet.

 

Sitter nå her fødeklar, har termin om ca 2 uker :-)

 

Jeg var 41 år gammel da jeg ble gravid, er 42 år nå.

Skrevet

Jeg ble gravid på første ivf-forsøk!

Hadde kort regime og fikk ut 7 egg, 3 ble befruktet, 2 perfekte ble satt inn og ett på frys! Nå er jeg 4+3, og lurer på om det er en eller to der inne :-)

 

Lykke til!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...