Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #1 Skrevet 24. oktober 2009 Skal dere virkelig gå rundt og spre smitte til de som ikke kan vaksinere seg, som f.eks spebarn under 6 mnd? Det gjelder å tenke seg litt om. Være rasjonell og bruke det dere har fått utdelt av vett. Det er latterlig å ikke tenke på andre fordi man er redd for skremelspropaganda man har lest her på forumet ang vaksine. Velger man å ikke vaksinere seg uten egentlig god grunn, så må man gjerne dø av svineinfluensaen for min del... men helst før man har smittet andre uskyldige mennesker.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #2 Skrevet 24. oktober 2009 Og du kan dra til helvete med innlegget ditt, som forøvrig fremstår mindre rasjonellt enn de du kritiserer. Du sitter jo der og nærmest ønsker folk døde! Har det slått deg at mange er skeptiske av helt andre årsaker enn skremselspropaganda?
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 24. oktober 2009 #3 Skrevet 24. oktober 2009 Skremselspropaganda?! Hvordan i huleste kan forskerne vite hva senvirkningene på vaksinen er etter å ha testet den i knapt ett år?!
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #4 Skrevet 24. oktober 2009 Ja tenk det skal vi. Vi som er gravide her inne, har kjempelyst på svineinfluensa, for så å smitte ALLE dere andre som skal vaksinere dere!!!! ØHHHHHH !!!!! Hvorfor tror du vi velger å avstå fra vaksinen? Tror du det har med oss selv å gjøre eller barnet i magen? Du skal få gjette 1 HEL gang!!!! - Begynn å google litt utover norske nettaviser du, så får du kanskje et annet perspektiv!!!!
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #5 Skrevet 24. oktober 2009 Og når du ikke lenger har barnet i magen? Når det er blitt en av de små som ikke KAN ta vaksine fordi det er under 6 mnd gammelt. Synes du da fremdeles det er greit å avstå?
Gjest Skrevet 24. oktober 2009 #6 Skrevet 24. oktober 2009 Jeg synes i grunn folk skal få lov til å velge selv jeg. Det er blitt massehysteri rundt hele influensaen. Det er faktisk bare en influensa, det er ikke luftbåren ebola det er snakk om her.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #7 Skrevet 24. oktober 2009 Da regner jeg med at du tar den vanlige influensavaksinen, for du vet at den influensaen som har vært i alle år tar livet av flere enn svineinfluensaen? Jeg kommer ikke til å ta vaksinen før de fjerner thermoral (eller hva den nå heter). Da skal jeg vurdere det.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #8 Skrevet 24. oktober 2009 Barnet er langt mer ferdigutviklet på utsiden av mors mage etter ni måneder, kontra et halvgått svangerskap. Hadde det virkelig vært krise, hadde myndighetene igangsatt tiltak for alle barn under seks måneder idag, og pålagt alle mann å vaksinere seg. Idag er det en anbefaling. Husk at det hittil er over 100 000 nordmenn som har HATT svineinfluensa.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #9 Skrevet 24. oktober 2009 19.42: nå må du ikke glemme at denne svinesyke er ny. Den har ikke regjert her på jorden på flere år, slik som vanlig influensa har gjort. Så det er nok ikke så mange som har dødd av den...ennå, men det kan skje. Og siden ingen er imun mot denne nye influensaen, så kan nok flere dø av denne influensaen, enn vanlig influensa.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #10 Skrevet 24. oktober 2009 Jeg ser ikke vitsen, da den ikke virker å være verre enn andre influensaer. Hvert år dør mange av influensa, men det står bare ikke så mye om det i avisene. De har hauset opp denne til ekstreme dimensjoner, og legene er dessverre ikke mye bedre som uttaler seg til media. Det eneste med denne, er at den er mer smittsom enn de andre. Men her i området er det mange som har hatt den(påvist). De fleste er likevel friske og har ikke hatt den.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #11 Skrevet 24. oktober 2009 Det er heller ingen som er immun mot den vanlige influensaen, derfor må man ta vaksine hvert år. fortsatt ingen argument.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #12 Skrevet 24. oktober 2009 Har du nn 19:53 i hele tatt peiling på mikrobiologi? Det tror ikke jeg. Da hadde du visst mer om influensavirus generelt.
Gjest Skrevet 24. oktober 2009 #13 Skrevet 24. oktober 2009 nn 1953; Det du sier der stemmer ikke. Svineinfluensa er ikke nytt, og det er mange eldre, også her i Norge som ER immune. Vanlig influensa som kommer hvert år er heller ikke den samme, den er forskjellig hvert eneste år omtrent, men muterer eller kommer fra annet opphav og dermed er man ikke immun.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #14 Skrevet 24. oktober 2009 Aldri hatt influensa eller tatt noe vaksine mot det, jeg.. Lalala.
Gjest Skrevet 24. oktober 2009 #15 Skrevet 24. oktober 2009 Ærlig talt HI, men er du ikke helt i lodd? Dette er snakk om en vaksine som er utviklet i all hast, uten mulighet til å bli testet ordentlig ut, og normale oppegående folk tar seg faktisk bryet med å sjekke litt hva den inneholder, og veier for og imot flere ganger før de faktisk bestemmer seg for å ta den eller ikke. Du er klar over at kvikksølv og alle kvikksølv forbindelser er forbudt å bruke pga farene dette utgjør dersom en skulle komme til å innta det? Er ikke noe bedre å få det inn i blodomløpet skal jeg si deg, det sier seg jo selv. Og en ting til: Hvert år dør 1000-1500 personer av VANLIG influensa, og nå er det jaggu meg kommet frem at det kommer til å være betydelig lavere dødstall på grunn av svineinfluensaen. Hvis du ikke tror meg, så kan du sjekke denne linken her: http://www.nettavisen.no/nyheter/article2739294.ece Så du får vel bare krysse fingrene for at jeg legger meg ned en gang over jul og dør da, og etterlater meg mann og to barn (om du ikke har et hemmelig grotesk ønske om at de skal dø med meg da), for jeg tar ikke noe vaksine som ikke er ordentlig testet ut og som har ukjente bivirkninger på lang sikt! Og skulle ikke toppen av denne "epidemien" være en gang i September? Jeg har ikke sett noe til den.... I likhet med resten av Norges befolkning som heller ikke har sett noen ekstrem spredning.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #16 Skrevet 24. oktober 2009 Kan ihvertfall si at dersom en av dere som ikke vaksinerer dere smitter min søster eller niese, som begge mangler immunforsvar, så skal jeg ta med øksa og komme og ta deg!
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #18 Skrevet 24. oktober 2009 Veldig mange mennesker dør årlig av vanlig influensa. Sånn sett er det ikke veldig rart at noen dør av svineinfluensa også. Ikke noen stor grunn til å skape slikt hysteri, etter min mening. Selv avventer jeg, da ingen av oss er i risikogruppe, og jeg vil vite mer om vaksinen først. Når man leser om to svensker som døde like etter at de tok vaksinen tenker jeg jo mitt. For ikke å snakke om eventuelle senvirkninger. Reagerer også på at det først ikke ville gis vaksine til barn under tre, fordi de ikke visste om de tålte det, men plutselig er det visst greit likevel.
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #19 Skrevet 24. oktober 2009 Da må du ta alle og enhver hvert eneste år.
Gjest Skrevet 24. oktober 2009 #20 Skrevet 24. oktober 2009 Vær så god, anno 20:13, send meg en privat melding så skal du få adressa. Håper øksa er sløv i samme slengen da, så blir det ekstra vondt ^^
Gjest Skrevet 24. oktober 2009 #21 Skrevet 24. oktober 2009 jakter du forresten med øks på de som har vanlig influensa hvert år også? Ble litt nysgjerrig skjønner du siden det er så viktig for deg...
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #22 Skrevet 24. oktober 2009 Jeg, i motsetning til HI, håper virkelig ikke at det blir født barn med langtidsskader som følge av at moren som gravid har tatt en vaksine som er så diskuterbar og usikker!! Jeg har full forståelse for at de som virkelig er i risikogruppen, min egen mor bl.andre, tar vaksinen....men er livredd for at vaksinen skal skade henne mer enn den nytter henne! Jeg synes det er utrolig merkelig at tilsynelatende oppegående mennesker lar seg vaksinere uten å stille spørsmål og krav i det hele tatt! De jobber jo i FHI, så de vet sikkert best.....uff skummelt synes jeg! Og hvorfor var det opprinnelig 3 års grense for å få vaksinen til barn? Kan det ha vært en årsak til det kanskje? Men nå når de har senket grensen til 6mnd så stiller ingen spørsmål??? Det er faktisk lov til å være kristiske, stille spørsmål og stille krav! Jeg og min familie skal uansett ikke være statens prøvekaniner.....og jeg håper inderlig at ingen, hverken gravide, voksne eller barn får varige skader av vaksinen. Mistenker at hovedgrunnen til at de anbefaler massevaksinasjon er at det vil være økonomisk belastende for samfunnet dersom mange blir influensasyke samtidig.....ikke for at selve influensaen er farlig.....er MANGE som dør av vanlig influensa hvert eneste år! Men det snakker vi ikke om.... Ta valgene dere vil, men vei nøye for og imot før man nikker og takker ja takk til vaksinen....
cositaa Skrevet 24. oktober 2009 #23 Skrevet 24. oktober 2009 http://www.vg.no/helse/svineinfluensa/artikkel.php?artid=575730 her er en artikel hvor det er to svenske som døde kort tid etter å ha tatt vaksina. det gjør meg ikke mindre skeptisk akkurat. er helt enig med ho som sa du kunne dra til helvette, og at det virker som du vil ha folk døde. man kan virkelig finne mange grunder til å ikke ta vaksina om man bare googler det. http://www.dagensmedisin.no/debatt/2009/10/15/avhengig-av-rene-og-effekt/index.xml her på den linken kan du finne mer. les under bivirkninger og forurensning
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2009 #24 Skrevet 24. oktober 2009 Livredde for en influensa vi ikke vet omfanget av, og til nå virker "oppskrytt" er dere, men bil tør dere kjøre hver dag uten å skjenke mange tankene på det? Merkelig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå