Gjest Tale30 Skrevet 22. oktober 2009 #1 Skrevet 22. oktober 2009 Så mye vi snakket med disse såkalte fagfolkene for å forsikre oss om at vi valgte det riktige setet.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #2 Skrevet 22. oktober 2009 Ja...er det ikke typisk??? Vi kom heldigvis best ut i test,- DENNE gangen
LykkeligMamma89 Skrevet 22. oktober 2009 #3 Skrevet 22. oktober 2009 Kunne man ikke se hvordan andre barneseter lå ann på tv2.no? Jeg finner ingenting jeg....
Gjest Skrevet 22. oktober 2009 #4 Skrevet 22. oktober 2009 Eg lurer på om den som vann 1-3 år er bakovervendt eller ikkje? Var jo nesten ingen info om den.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #5 Skrevet 22. oktober 2009 Altså denne testen hadde jeg tatt med en klype salt. Jeg vet av andre tester jeg har sett på dette setet at det er et utmerket sete i kollisjon. Men for at det skal være bra i kollisjon så må¨det være montert riktig. Det er et vanskelig sete å montere og desverre er det ikke alle som får det til eller hopper over å feste selene ned i gulvet. Så derfor blir det trukket i poeng fordi det er vanskelig å feste. Har du gjort det riktig skal du overhodet ikke være redd for at barnet ditt sitter i et dårlig sete, for det er det ikke. De er så tragiske de testene på tv2hjelper deg..
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #6 Skrevet 22. oktober 2009 Vårt kom og verst ut! Og vi har nettopp kjøpt det....arg
Gjest Tale30 Skrevet 22. oktober 2009 #7 Skrevet 22. oktober 2009 Jeg håper at testen ikke er av de beste. Ifølge flere butikker vi sonderte etter det perfekte setet var nettopp Britax Multitech det beste, og det var ikke det dyreste de hadde heller noe som gjør det mer troverdig. Hadde jeg vært i den byen jeg kjøpte setet nå skulle jeg pokker meg ha kjørt tilbake til butikken og bedt dem sjekke om det var montert riktig. Samboeren brukte en time for å få det til, så jeg håper tid=kvalitet
Neijasså... Skrevet 22. oktober 2009 #8 Skrevet 22. oktober 2009 Den testen er helt latterlig! Testvinneren er framovervendt! Det faller på sin egen urimelighet at en framovervendt stol kan slå de mange gode bakovervendte stolene som finnes. Ang. Multitech og BeSafe, så ser den ut til at testresultatene for disse stolene er slått sammen for framovervendt og bakovervendt montering. Som de aller fleste vet så er sikkerheten enormt mye større bakovervendt, så det riktigste hadde jo vært å ha separate testresultater for ulik montering. Dette blir litt som å holde en hånd i kokende varmt vann og en hånd i isvann og si at man i snitt har det passe. Men jeg ville uansett aldri brukt hverken Multitech eller BeSafe'n framovervendt, til det synes jeg de er for ustabile (sikkert dette som gjenspeiles i testen), samt at jeg ikke snur barn før de er store nok til å sitte i beltestol.
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 22. oktober 2009 #9 Skrevet 22. oktober 2009 Britax setet kom ut dårligst i test fordi det er vanskelig å montere riktig. Dersom det er montert riktig er det et kjempe sikkert sete:)
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #10 Skrevet 22. oktober 2009 Man kan jo ikke lese noe om setene etter det som står her. Et ansikt som er surt eller smiler sier ikke noe om hvordan setet egentlig er. Det som står om multitechsetet (som vi også har) er jo bare at det er vanskelig å montere, men det er jo ikke akkurat sånn at man stadig vekk monterer dette på nytt i bilen. Poenget er jo bare å få det montert riktig en gang, ikke at det skal være enklet å montere, for det er jeg enig i at det ikke er. For meg hadde det vært mye mer nyttig med en test som testet hvor trygge forskjellige seter er når de er riktig montert, enn at de må være enkle å montere for å komme høyt opp i testen. Etter det som står i kommentarene under, så ser det jo til og med ut som at det setet som vant kun er fremovervent og det beviser jo at det hvertfall ikke har tatt mye hensyn til sikkerhet i testen. Håper de etterhvert legger ut flere detaljer, for da går det an å lese noe ut av testen, hvis ikke vil jeg si de har sløst bort mange penger på en test som er totalt unyttig for folk flest.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå