Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #1 Skrevet 22. oktober 2009 Er det normalt å betale for dette og i tilfelle hvor mye?
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #2 Skrevet 22. oktober 2009 Hadde ikke betalt henne for dette, men ville kanskje ha gitt henne en gjentjeneste, eller spandert neste gang dere er på kafe eller noe lignende!!
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #3 Skrevet 22. oktober 2009 Er hun invitert? Har du spurt om dette? Hadde evt donert en flaske vin eller noe i den duren
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #4 Skrevet 22. oktober 2009 Jeg har tenkt til å spørre venninnen min om mannen hennes kan lage "hovedkaken" til vår navnfest. Han er utdannet konditor og lager fantastiske kaker - den til bryllupet vårt var helt herlig!! Så slik har jeg tenkt til å gå frem; skal spørre om han vil lage den og hvor mye de evt vil ha betalt, f.eks tilby rundt 500 kr? Og så vil jeg legge til at de selvsagt ikke må kjøpe gave, for å lage en slik kake er mer enn nok. I grunn regner jeg med at de vil avslå betaling, men selv om vi er veldig gode venninner synes jeg det er litt underlig å ikke tilby seg å betale for den.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #5 Skrevet 22. oktober 2009 Hei igjen Nei,hun er ikke invitert,men forrige gang vi møttes og det var snakk om navnefesten så sa hun at hun kunne lage en kake til navnefesten om jeg ville det. Takket ja til dette. HI
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #6 Skrevet 22. oktober 2009 Når hun tilbød seg, skal du da ikke betale !! Her jeg bor er det helt vanlig at alle venner sponser hverandre med kaker til både bryllup, fester, barnedåper, konfirmasjoner og hva det måtte være...
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #7 Skrevet 22. oktober 2009 Okay! Takk for svar Jeg er bare så usikker, for jeg vet ikke hva hun forventer. HI
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #8 Skrevet 22. oktober 2009 Dekk iallefall utgiftene hennes... hun bruker sin tid til dette og itillegg er hun ikke invitert..
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #9 Skrevet 22. oktober 2009 Jeg har aldri hørt om noen som får betalt for å lage kake til selskaper til familie og venner. Jeg har både fått kaker (bryllup, dåp etc), og bakt for andre. Det har aldri falt meg inn å betale andre eller få betalt. Om det er snakk om kake på "bryllupskake-nivå", 3 etasjes e.l. så hadde jeg kanskje spurt hvor mye hun skulle hatt for det. Om hun sier ingenting hadde jeg skrevet et kort og kjøpt en blomst / liten gave. Men da må det være en ekstraordinær kake, hehe.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #10 Skrevet 22. oktober 2009 Nei, ikke i det hele tatt- litt annerledes om hun har det som yrke og skal ha "hovedkaken" - men en venninne som tilbyr seg å bake en kake forventer da ikke betaling for det? Men det er jo kjekt om du tilbyr deg å bake en kake eller hjelper hun med noe når hun trenger hjelp. Venner stiller vel litt opp for hverandre? Ville forresten gitt hun et takkekort med bilde av barnet sånn som du nok gjør til alle de andre som gir gave til festen.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #11 Skrevet 22. oktober 2009 Spør henne bare når hun kommer med kaken om hun skal ha noe for bryet. Da slipper du evt misforståelser og hvis hun ikke skal ha noe, gir du henne den ekstra gode følelsen og bekreftelsen det er på at det er hyggelig å gjøre venner en tjeneste :-)
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #12 Skrevet 22. oktober 2009 Hvis hun er en så god venninne at hun vil bake kake til dere, så hadde hun kanskje også trodd hun ville blitt invitert? Jeg hadde følt det litt ubehagelig å ta imot en kake fra en venninne som jeg ikke hadde invitert til festen. Hvorfor kan du ikke bare invitere henne? Hvis hun som invitert gjest tilbyr seg å bake kake, synes jeg ikke du trenger å tenke på betaling, takkekort e.l.
AndreVonDrei Skrevet 22. oktober 2009 #13 Skrevet 22. oktober 2009 Min venninne gjorde også dette og syntes det er stas å bake -spesielt til sånne ting der hun virkelig kan ta helt av. Spurte henne, som en nevnte over, om hun skulle ha noe for det, og fikk da til svar at jeg heller kunne hjelpe til når det ble hennes tur. Ville nok nevnt det uansett -bare for å ikke virke som om du tar det for gitt og fortelle henne at du setter pris på det hun gjør. Du kjenner henne best, så det blir jo vanskelig for oss å dømme hvordan hun forholder seg til denne tjenesten, men vil jo tro at siden hun ikke nevnte noe om det at hun ikke forventer penger tilbake. Du kan jo også, om du fortsatt er usikker, ringe å spørre henne om du skal kjøpe inn ingrediensene til kaken...?
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #14 Skrevet 22. oktober 2009 Takk for svar Og du som lurte på hvorfor jeg ikke inviterer henne; rett og slett fordi jeg ikke inviterer noen av venninnene mine, kun nærmeste familie. Og da tror jeg hun også ville synes det hadde vært ubehagelig å være der som eneste person som ikke kjenner noen unntatt meg og min samboer. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå