Kine&nurket;-) Skrevet 18. oktober 2009 #1 Skrevet 18. oktober 2009 Se vg. no eller les her: http://www.vg.no/helse/artikkel.php?artid=569156
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 18. oktober 2009 #2 Skrevet 18. oktober 2009 Jeg orker snart ikke lese mer av noen artikkler. Alle snakker mot hverandre uansett. det er delte meninger om denne vaksninen blandt alle fagpersoner.
Kine&nurket;-) Skrevet 18. oktober 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. oktober 2009 Er myndighetene som går ut og advarer på det sterkeste mot disse enkelt fagfolkene som driver antivaksine-propaganda mot noe som kan føre til unødvendige dødsfall. Min oppfordring er å høre på myndighetene og flertallet av fagmennesker som faktisk anbefaler vaksinen.
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 18. oktober 2009 #4 Skrevet 18. oktober 2009 er egentlig ikke så enkelt. det er blitt gjort mange feil oppgjennomtiden. man kan være heldig men man kan også være uheldig. er ikke noe ukjennt fenomen at uprøvde medisiner plutselig viser seg å ha anne virkning enn ventet;) jeg kritiserer ingen for valgene de tar altså, synes berre dette er ett håpløst tilfelle. vaksina er uprøvd, det er jo ikke uten grunn at det stilles spørsmål ved den
2tettebabyer Skrevet 18. oktober 2009 #5 Skrevet 18. oktober 2009 jeg er enig der altså... Synes alt uprøvd er skummelt.... De gikk jo ut å anbefalte det kvalmestilende middelet og (det er riktignok mange år siden), men de som valgte å ta det fikk barn uten armer og bein etc... Sier ikke at det komer til å skje nå, mest sannsynlig så er vaksinen ufarlig for foster, men jeg skjønner likevel de som er skeptiske.
Tryne_ nr.3 på vei Skrevet 18. oktober 2009 #6 Skrevet 18. oktober 2009 http://www.dagensmedisin.no/debatt/2009/10/15/avhengig-av-rene-og-effekt/index.xml http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article3324905.ece på pandemi.no. der står det vel egentlig at om den lille får svineinfluensa så er det egentlig ikke noe mer alvorlig enn vanlig influensa, er ikke registrert noe særlig med barnedød av den nye influensaen. Så da har jeg på en måte ikke noe grunnlag for å ta denne vaksinen for å beskytte babyen, for da måtte jeg egentlig tatt den andre influensa vaksninen også da, den er jo ikke mer farlig for de verken den ene eller den andre. så det er på en måte ikke noe jeg tenker på lengre. Å da fant jeg ut at jeg tror ikke jeg vil utsette min baby for denne vaksninen når den ikke en gang er testet på gravide. men det er klart dette er vanskelig, ikek noe lett valg i det hele tatt
gravid 67 modell:-)har født Skrevet 18. oktober 2009 #7 Skrevet 18. oktober 2009 jeg skjønner ikke at noen fortsatt hevder at det er så mye uengihet om vaksinen med tanke på risiko grupper. helsemyndighetene med FHI i spissen er klare i sine råd - spesielt til oss gravide i 2. og 3.trimester. (også fordi det beskytter det nyfødte barnet den første tiden etter fødselen) Legeforeningen støtter også helsemyndighetenes anbefaling. At det er noen enkelte leger og andre fagpersoner som er uenig, er helt naturlig. Det som er skummelt er at disse ofte blir hauset opp - og jeg ser at mange her inne på forumet blir veldig fasinert av hva disse skeptikerne sier. Jeg har stor stor respekt for at alle og enhver tar sine egne valg, men jeg tenker at vi skal være veldig sikre i vår sak dersom vi tør å anbefale andre gravide IKKE å gjøre som helsemyndighetene anbefaler oss å gjøre. Jeg spurte min fastlege om hva hun mente her om vaksinering av gravide, og hennes svar var at hun hadde ikke noen grunn til å overprøve/si i mot ekspertenes anbefalinger, da hun ikke hadde tilgang til samme førsthåndsinformasjon og spisskompetanse som de hadde. Hun understrekte imidlertid at det var opp til hver og en av oss pasienter å foreta valget om hva vi ønsket å gjøre. Jeg håper inderlig at vi alle her inne kommer oss friske og raske igjennom siste etappe av svangerskapet - med eller uten vaksinebeskyttelse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå