FrøkenSprøken Skrevet 18. oktober 2009 #1 Skrevet 18. oktober 2009 Her har pengene ligget klare, og jeg har vært hjemme i hele dag, men ingen har ringt på hos oss. Vi bor i blokk med bare barnefamilier, så her hadde de kunnet hente mye penger hvis de hadde kommet. De var ikke her i 08 heller, Husker ikke om de var her i 07. Dvs, jeg vet at jeg aldri har møtt dem, men husker ikke om vi var hjemme i den aktuelle tiden i 07. Jeg trodde de skulle komme til alle hus, jeg? Eller kanskje de ikke har fått nok bøssebærere?
Jada-har fire små Skrevet 18. oktober 2009 #2 Skrevet 18. oktober 2009 du kan ringe 02025, så får du bidratt uansett:) Tror de skal komme til alle, men noen blokker forsvinner liksom tror jeg. Her vi bor har det ikke vært noen heller..
3småtroll♥ Skrevet 18. oktober 2009 #3 Skrevet 18. oktober 2009 Jo i teorien skal de jo det, men da har de nok ikke fått nok bærere... Her har jeg og barna gått i dag- fikk en gate vi skulle gå i og jeg tenkte at da kom det ikke til å ta 2 timer, men det gjirde det faktisk! Jeg spurte om de hadde fått dekt opp alle gatene her når vi leverte bøssa og da sa de at det var en gate de ikke hadde fått folk til. Slik er det jo desverre, men du kan jo ringe inn og gi da;)
FrøkenSprøken Skrevet 18. oktober 2009 Forfatter #4 Skrevet 18. oktober 2009 Ja, jeg vet at jeg kan ringe å gi. Må vel gjøre det også... For nå kommer de sikkert ikke? Jeg pleide å gå selv før jeg fikk barn, men nå i ettertid har jeg ikke funnet tid eller overskudd til det. Glemmer rett og slett at det er er TV-aksjon til de enten står på døren, eller det står i lokalavisa;) *huff* Og det er jo så hyggelig å gå! Møter masse blide mennesker:) Neste år, kanskje? Er jo trist at de mister mye penger bare fordi ingen vil gå...
Manhattan skyline Skrevet 18. oktober 2009 #5 Skrevet 18. oktober 2009 De var og ringte på her, men jeg orka ikke å åpne. Jeg var litt i dagen derpå-stemning (har barnefri), og følte ikke for å se folk i øya akkurat da hehe. Jeg ringte heller og ga penger, har egentlig gjort det de siste årene. Kontanter er sjelden vare for min del.
Gjest Skrevet 18. oktober 2009 #6 Skrevet 18. oktober 2009 Her har de ikke kommet, enda iallfall.... Da jeg bodde midt i Oslo kom de heller ikke. Gadd sikkert ikke å gå opp i 5.etasje. Når jeg tenker meg om så har jeg aldri hatt besøk av bøssebærere;)
mamman til to gutter Skrevet 18. oktober 2009 #7 Skrevet 18. oktober 2009 De tre årene vi bodde i blokk tror jeg de kom en gang. I år kom de til mamma og pappa når vi var der og når vi kom hjem så hadde de hengt en ferdigtrykt postitlapp på døra med opplysninger om hvordan vi kunne gi penger selvom vi var borte. Og etter vi flyttet til hus, har de kommet hvert år (tre år til nå).
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 18. oktober 2009 #8 Skrevet 18. oktober 2009 de var her i sta. vi ga dem 200 kr (eller pappaen min ga dem 200 kr) de ringer ikke på min dør fordi den ikke syns fra veien, så jeg "slapp" men det må jo være folk som vil traske rundt med bøsse for at det skal komme noen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå