Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle!

 

Jeg lurte på om noen er/har vært i samme situasjon og har råd/erfaringer.

 

Er 25 år, vært i et forhold i endel år og sluttet på pillen for 1 år siden. Hadde da brukt prevensjon i ca 5 år, og hadde alltid regelmessige sykluser på ca 28 dager før jeg begynte på pillen.

 

Etter jeg sluttet på pillen fikk jeg først to 29 dagers sykluser, deretter ble de lengre og lengre, nå har jeg ikke hatt mensen på snart 3 mnd, og før det var det også 3 mnd siden sist. Har vært på invendig UL og fått konstantert PCO, men mest sannsynlig ikke PCOS. Har altså cyster på eggstokker/ tok blodprøver i sommer som viste forhøyede androgener(testosteron osv)/har lange sykluser /kanskje ingen eggløsning. Vi ønsker oss nok barn i løpet av neste år.

 

Var hos 2 forskjellige leger. Han ene mente jeg kunne bli gravid på egen hånd ved å slanke meg noen få kg(veier 62 men har litt å gå på) og spise sunt/trene. Da skulle cystene gå vekk osv.

 

Han andre legen sa at det ble nok Pergo eller prøverør på meg, litt tungt og få den beskjeden da...

 

 

Er kjempetakknemlig hvis noen kan fortelle litt om deres erfaringer!!

 

Jente 25 år.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...