Gå til innhold

Ettåring som bare vil hoppe og base i sofaen. La han eller si nei?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir usikker jeg. Han er 1,5 da. Skal bare herje og styre. Har latt han fram til nå, men 4 åringen min får jo ikke lov. Synes det er vanskelig å si nei til minste, for han skjønner jo ikke helt greia enda =)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

VIlle sagt nei til han og hvis 4åringen heller ikke får lov. :)

Skrevet

Men han har heller ingen intr i å hoppe og base i sofaen he he. Så det er ikke det at jeg nekter han. Men hadde han begynt å hoppe å styre hadde jeg nok sagt nei ja. Ja får vel ta opp kampen..

Skrevet

Ville ikke latt han få lov. For det første er det som du sier dumt om en får lov og ikke den andre. Da må du jo en eller annen gang snu på flisa, og da vil han kanskje ikke skjønne at det plutselig er forbudt.

 

En annen ting er at det er farlig. Knotten fikk lov til dette hos bestemor. Det endte med seks sting i panna etter at han datt ned og slo seg på bordkanten. Ikke gøy å sy en 3-åring. Han har ikke hoppet siden og opplevelsen sitter godt i.

Skrevet

Han har falt ned flere ganger, men ser ikke ut til at han lærer. Har ikke vært noen alvorlige fall akkurat...

Skrevet

Sånne småttiser skjønner mer enn man tror :-) Jeg har nektet gutten min å hoppe i sofaen hele tiden. Han prøver seg riktignok ennå (snart 2 år), men gir seg med en gang jeg sier at det ikke er lov.

Skrevet

Jeg ville sagt nei. Det er lettere for han å forstå at nei, man hopper ikke i sofaen, enn at han ikke får hoppe i sofaen når vi er på besøk, bare hjemme.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...