Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #1 Skrevet 17. oktober 2009 Jeg og BF gikk fra hverandre for 2 år siden, og har delt omsorg for barna. Avtalen var at vi skulle bo i samme skolekrets, noe vi var 100% enige om. BF snakker ofte om foreldre med delt omsorg som ikke setter barna først, og dette plager han veldig. Vel, for 2-3 mnd siden fikk han seg dame. Jeg bad han instendig om å gi barna tid før de skulle leke "stor- lykkelig- familie" (hun har barn fra før), og dette var han helt enig i. Dessverre vet jeg etter mange års forhold, at han er meget egosentrisk og ser ikke konsekvensene av det han gjør. Ting dreier seg stort sett rundt han og hans lykke. Nå fikk jeg høre gjennom en 3. person, at han skal leige ut huset vi bygde. Ikke for å flytte sammen med henne, men for å finne seg noe mindre siden han ikke er der så mye. Men barna er jo der akkurat så mye som de har vært de siste 2 årene? Dessuten flytter han nå ut av skolekretsen, og bort fra vennene deres. Og dette etter 3 mnd forhold... Jeg kjenner at det bobler litt i meg nå, og liker overhodet ikke utviklingen av dette. Hva han gjør er meg revnende likegyldig, men når det går ut over ungene blir jeg fortvilt.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #2 Skrevet 17. oktober 2009 må det nødvendigvis gå utover ungene da. de skal vel ikke bytte skole.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #4 Skrevet 17. oktober 2009 Problemet er at han ser etter en liten kjellerleilighet ganske langt fra der han bor nå. Dvs. at barna omtrent dagpendler til skolen de går på. De kjenner ingen der, og han er ikke særlig flink til å kjøre dem til venner osv. Jeg kan bare ikke skjønne hva som haster slik? Hvorfor kan de ikke bare ha det slik det er i dag, og heller bruke tiden til å bli kjent alle sammen. Barna mine har truffet dama 5-6 ganger bare, så de kjenner henne ikke.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #5 Skrevet 17. oktober 2009 Delt omsorg, altså annenhver uke. Så de er der mye.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #6 Skrevet 17. oktober 2009 hadde jeg vært deg, hadde jeg ikke giddi og ofret en kalori på å bry meg med dette. la han nå holde på slik han vil selv.
Kleint Skrevet 17. oktober 2009 #7 Skrevet 17. oktober 2009 skjønner frustrasjonen din godt jeg. men om det er 50-50, og han skal flytte et stykke unna, må han jo kjøre og hente de på skolen. hvordan skal de ellers komme seg dit.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #8 Skrevet 17. oktober 2009 Ja, han må det. Men det kommer ikke til å bli snakk om at barna får treffe vennene sine på ettermiddagen, pga han orker ikke å kjøre. Sannsynligvis blir det slutt på fritidsaktiviter den uka, pga han ikke orker å kjøre. Og all kjøring mellom jobb, skole og barnehage gjør at de ikke er hjemme før 17- 17.30. Jeg vil bare bedre for barna mine, det er alt. Han snakker dritt om andre foreldre med delt omsorg som holder på slik, men ser tydligvis ikke hva han selv gjør. Er fristet til å gå tilbake på avtalen....
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #10 Skrevet 17. oktober 2009 Ta nå ikke sorgene på forskudd. Det kommer sikkert til å gå kjempe fint;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå