Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2009 #1 Skrevet 16. oktober 2009 jeg lar ver og øvelate ongen til bf? er ikke trygg på han, han er rusavhengig og har oppført seg veldig merklig. har fått vite av ein felles venn at han skreiv sms til hun om at han skulle ta livet sitt. er veldig bekymra. ongen er 6 mnd og han har dagsamvær 3 dager i uka i 7 timer omgangen etter avtale me mekler.
Anonym bruker Skrevet 16. oktober 2009 #2 Skrevet 16. oktober 2009 Nei, men du kan få problemer om du med viten og vilje overlater barnet ditt til en person som er ustabil og rusavhengig
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 16. oktober 2009 #3 Skrevet 16. oktober 2009 jeg ville bestilt time på familievernkontoret og snakket med de om hva du skal gjøre. den skriftlige avtallen dere har er ikke juridisk bindene. så om du eller barnefar vil forandre den så kan dere be om det. men du kan ikke nekte han å se barnet deres. men du kan på bakgrunn av forholdene be om samvær under tilsyn eller samvær med deg til stedet. du kan også kreve at han er rusfri når han er sammen dere. men jeg tviler på at du kan kreve at han gjevnlig blir testet for om han har inntatt rusmiddler.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #4 Skrevet 17. oktober 2009 har bestilt time hos fvk aleine skal dit på mandag. men da skal eg følge avtalen til det er ordnet noe annet.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #5 Skrevet 17. oktober 2009 jeg hadde så absolutt ikke sendt barnet til en rusmisbruker!!! her er bf også rusmisbruker. fra dagen vi fikk vite det har han ikke sett datteren sin. Du SKAL gjøre det som er til beste for barnet, og beskytte det.. Ingen barn har godt av å være sammen med en så ustabil far. Kjenner jeg blir provosert over at noen i det hele tatt tenker å sende små, uskyldige barn til slike folk. Og at ved en rettsak vil den rusmisbrukende få samvær.. blir kvalm. "glad" bf her skjønte hvor landet lå, og at jeg klarte å fortelle han nøyaktig hvorfor han ikke fikk ha samvær eller kontakt. Hva om det skjer noe når barnet er sammen med far? alt fra at han tar overdose, skader barnet, andre (f.eks langerer) tar barnet? han kjører bil med barnet i påvirket tilstand? Hold barnet hjemme, så får han bråke så mye han vil.. Du er pliktig til å gi barnet best mulig omsorg, ikke tilfredstille fars "rettigheter", spesielt når far har vist at han egentlig ikke bryr seg en døyt. hadde han gjort det hadde han blitt innlagt på klinikk for avrusning
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #6 Skrevet 17. oktober 2009 Ja det kan du nekte å gjøre! jeg har selv vært i den situasjonen der..faktisk for ikke så lenge siden. Og det ble veldig ekkelt fordi barnet ville være hos far,men jeg følte meg ikke trygg og tok med barnet og dro! forklarte til far hvorfor..men han nekter på alt,så han forstod "liksom ikke" hvorfor jeg gjorde dette...blir så sint! Jeg har også snakket med fvk, og hun sa at dersom jeg ante ugler i mosen og følte meg utrygg kunne jeg ta med barnet og dra.Eller evt nekte at han skulle komme å hente..Man skal IKKE levere barnet til noen som er ustabile og driver med stoff etc. Du må bare stå på ditt og prøve å forklare bf hvor landet ligger! Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå